کد خبر: ۴۷۳۴۰
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹
علیرضا کریمی در مراسم افتتاحیه دومین دوره استانی تربیت راهنمایان سواد فضای مجازی؛
دومین دوره استانی تربیت راهنمایان سواد فضای مجازی به همت سازمان فضای مجازی سراج استان آذربایجان شرقی و با همکاری اداره کل پدافند غیرعامل استانداری در دانشگاه تبریز شروع شد.
به گزارش خبرنگار پایداری ملی از تبریز، مراسم افتتاحیه این دوره صبح روز چهارشنبه مورخه 28/1/98 با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استان در سالن شهید باکری دانشگاه تبریز برگزار شد
.
در ابتدای دوره، محمدزاده، مدیر مرکز فضای مجازی (سازمان سراج) استان آذربایجان شرقی ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان و شرکت کنندگان به تشریح برنامه ها و اهداف این مرکز در استان پرداختند
.
در ادامه مراسم، کریمی، مدیرکل پدافند غیرعامل استان آذربایجان شرقی، ضمن اشاره  به اهمیت و نقش فضای مجازی در زندگی امروزی، در خصوص فرصت ها و تهدیدات این فضا مطالبی بیان کرد.

وی لازمه بهره گیری حداکثری از قابلیت های فضای مجازی و کاهش آسیب های آن را، فرهنگ سازی و آموزش استفاده صحیح از این فضا از طریق ارتقای سواد رسانه ای آحاد جامعه به خصوص کودکان و نوجوانان عنوان کرد.

در پایان این مراسم نیز، دکتر متین فر، مدیر مرکز سواد فضای مجازی (سازمان سراج) کشور، در مورد تاثیرات فضای مجازی بر زندگی افراد و نقش جامعه و رسانه ها در سمت و سو گرفتن این فضا اشاره داشت.

لازم به ذکر است این دوره از 28 الی 30 فروردین ماه 98 به مدت 3 روز در دانشگاه تبریز در حال برگزاری می باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: