کد خبر: ۴۷۲۵۷
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
سازمان امداد و نجات سوئیس از تولید پهپادهای جدیدی به نام رگا خبر داده که می توانند به طور خودکار به دنبال افراد گمشده بگردند و آنها را شناسایی کنند.

به گزارش پایداری ملی، سازمان امداد و نجات سوئیس از تولید پهپادهای جدیدی به نام رگا خبر داده که می توانند به طور خودکار به دنبال افراد گمشده بگردند و آنها را شناسایی کنند.

 امروزه پهپادها برای انجام امور مختلفی از نجات حیات وحش گرفته تا مراقبت از زمین های کشاورزی و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. اما نجات انسان ها به طور خودکار و بدون نیاز به کنترل و برنامه ریزی قبلی توسط پهپادها تا به حال سابقه نداشته است.

پهپاد رگا مجهز به حسگرهای متعدد، دوربین دید در روز، دوربین حرارتی، دوربین مادون قرمز و یک ابزار ویژه شناسایی گوشی های تلفن همراه است و می تواند با استفاده از این ابزار افراد گم شده را شناسایی کند. این پهپاد قادر به اسکن کردن نواحی وسیعی از مناطق دورافتاده به طور مستقل است.

الگوریتم های هوش مصنوعی این پهپاد داده های دریافتی از طریق حسگرها و دوربین ها را جمع آوری کرده و با بررسی آنها افراد گم شده را شناسایی می کند. این پهپاد می تواند در نور کم نیز به فعالیت های خود ادامه دهد. این در حالی است که هلکوپترهای امداد و نجات معمولا در تاریکی شب قادر به پرواز نیستند.  

این پهپاد دارای سه پره به قطر تنها دو متر است و می تواند در ارتفاع 80 تا 100 متری پرواز کند. استفاده از سیستم ناوبری ماهواره ای مزیت دیگر پهپاد مذکور است. سیستم ضد تصادم این پهپاد هم از برخورد آن با دکل های برق، دیگر پهپادها و غیره جلوگیری می کند. پهپاد یادشده که از سال 2020 مورد استفاده علمیاتی قرار می گیرد، مناسب پرواز در اماکن شلوغ نیست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: