کد خبر: ۴۷۲۳۵
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری قزوین گفت: عملیات شناسایی 350 زیرساخت مهم، قابل حفاظت و حساس در استان بر مبنای طرح جامع پدافند غیرعامل انجام شده است.
به گزارش خبرنگار پایداری ملی از قزوین ،

محمد افشار در نشست شورای هماهنگی پدافند غیرعامل دستگاه های اجرایی استان قزوین تاکید کرد: تامین امنیت زیرساختی به همراه مدیریت و جلوگیری از آسیب پذیری آنها از وظایف مهم دستگاه ها محسوب می شود.
وی در خصوص شناسایی زیرساخت های حساس استان،گفت: برای این کار و براساس طبقه بندی های انجام شده ابتدا یک هزار و 400 زیرساخت در استان مورد شناسایی قرار گرفت.
به گفته این مسئول، از این تعداد حدود 350 زیرساخت مهم،  قابل حفاظت و حساس شناسایی و مابقی زیرساختها در حوزه پدافند غیرعامل در حد الزامات بررسی و برنامه ریزی شدند.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قزوین تصریح کرد: انتظار داریم خروجی این اقدام در نهایت به شناسایی دقیق دارایی ها، تهدیدات متصور شده در خصوص آنها، آسیب پذیری زیر ساخت ها و شناسایی مراکز پرخطر قزوین در حین بحران ها منجر شود.
وی ادامه داد: تمامی تهدیدات و آسیب پذیری ساختمان های حساس استان در این طرح مورد بررسی قرار گرفته و با استناد به این طرح، سند بالادستی استان در حوزه پدافند غیرعامل اجرا خواهد شد.
افشار در بخش دیگری از صحبت های خود خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده هر قدر بتوانیم حوادث را پیش بینی کنیم به طور قطع شاهد کاهش سوانح و خسارت ها خواهیم بود.
این مسئول با اشاره به وجود قوانین مربوط به حوزه پدافند غیرعامل و الزام دستگاه ها به اجرا و رعایت آنها،ادامه داد: در حوزه پدافند غیرعامل اسناد بالا دستی در کشور ورود دارد که در قالب سیاست های کلی نظام از سوی مقام معظم رهبری تعیین شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: