کد خبر: ۴۵۷۸۱
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده کشت محصولات استراتژیک راهبردی با هماهنگی با استان‌های مجاور بازنگری می‌شود.

به گزارش پایداری ملی، عزیز فیلی در نشست شورای حفاظت از منابع آب کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: به دلیل خشکسالی‌های سال‌های اخیر شاهد کاهش منابع آب‌ها در نقاط مختلف استان هستیم که باید با آینده نگری در این زمینه تدبیری کنیم.

وی با اشاره به اینکه با بارندگی‌های خوب امسال ولی امکان جبران خشکسالی‌های اخیر در یک سال وجود ندارد، عنوان کرد: سیاست‌های سازگاری با کم آبی با هماهنگی دو وزارتخانه نیرو و کشور اتخاذ شده و در دستور کار مسئولان و متولیان امر قرار دارد

فیلی استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای رویارویی با تهدیدهای ناشی کم آبی را ضروری دانست و افزود: امیدوارم سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حد توان برای تامین اعتبارات مورد نیاز شرکت آب منطقه‌ای از هیچ کمکی دریغ نکند.

وی خواستار پرداخت بدهی 70 میلیارد ریالی برخی دستگاه‌های اجرایی به آب منطقه‌ای شد و گفت: به طور حتم با تامین اعتبار مورد نیاز این شرکت بسیاری از مشکلات موجود و سد راه اجرای برخی پروژه‌ها مرتفع می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد آبرسانی به شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی و روستاهای مسیر را یکی از بزرگترین پروژه‌های آبرسانی در استان عنوان کرد و ادامه داد: این پروژه به طول 57 کیلومتر و اعتبار بیش از 120 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی – استانی، از روستای گرمز شهرستان بهبهان تا شهرستان بهمئی اجرایی می‌شود.

علی داودی‌مهر با اشاره به اینکه این طرح با احداث برخی مخازن نگهداشت آب با 30درصد پیشرفت در اولویت قرار دارد، بیان کرد: آبرسانی از سد کوثر به شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی و روستا‌های حومه با توجه به افزایش جمعیت، تامین آب مورد نیاز صنایع شهرستان و اجرای برنامه‌های پدافند غیرعامل در بهمن ماه سال 89 آغاز به‌کار کرد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: