کد خبر: ۴۵۷۷۰
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۱
رهبر اکثریت سنای آمریکا آمادگی خود را برای تغییر قدرت و اختیارات رئیس‌جمهور در اعلام وضعیت فوق‌العاده ملی اعلام کرده است.

به گزارش پایداری ملی، میچ مک‌کانل رهبر اکثریت سنای آمریکا روز سه‌شنبه گفت: آماده هستیم تا قدرت و اختیارات رئیس جمهور در اعلام وضعیت فوق العاده ملی را تغییر دهیم.

اظهارات میچ مک‌کانل در شرایطی است که حمایت‌ها در سنای آمریکا برای اصلاح قانون اعلام وضعیت فوق‌العاده ملی رو به افزایش است.

مک‌کانل در این باره به خبرنگاران گفت: ما به‌دنبال بررسی راهکارهایی برای بازنگری این قانون هستیم. نارضایتی‌های زیادی نسبت به این قانون وجود دارد. ما در حال مذاکره برای تغییر این قانون هستیم.

تعداد زیادی از سناتورهای جمهوری‌خواه نیز تمایل خود را برای اصلاح این قانون اعلام کرده‌اند تا کنگره از این پس بتواند وضعیت فوق‌العاده ملی را لغو کند.

اظهارات این سناتور ارشد آمریکایی در شرایطی است که مجلس سنا قصد دارد درباره لغو وضعیت فوق‌العاده ملی اعلام‌شده از سوی ترامپ در مناطق مرزی با مکزیک، رأی‌گیری کند.

تصمیم ترامپ برای اعلام وضعیت فوق‌العاده ملی پس از مخالفت کنگره با تأمین منابع مالی مورد نیاز برای احداث دیوار مرزی مکزیک، با انتقادات گسترده‌ای بین نمایندگان سنا و کنگره روبه‌رو شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: