کد خبر: ۴۵۰۸۲
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۲
در چهارمین جلسه شورای پدافندغیرعامل استان گلستان عنوان شد:
چهارمین جلسه شورای پدافندغیرعامل استان در سال 97 به ریاست معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی و با حضور سردار غلامعلی حیدری معاون بسیج و امور استانهای سازمان پدافندغیرعامل کشور و مدیرکل پدافند غیرعامل استان و اعضای شورای پدافند و فرمانداران شهرستان های تابعه در استانداری برگزار شد.


به گزارش خبرنگار پایداری ملی، چهارمین جلسه شورای پدافندغیرعامل استان گلستان در سال 97 به ریاست معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان و با حضور سردار غلامعلی حیدری معاون بسیج و امور استانهای سازمان پدافندغیرعامل کشور و مدیرکل پدافند غیرعامل استان و اعضای شورای پدافند و فرمانداران شهرستان های تابعه در استانداری برگزار گردید.


 سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان، در این جلسه گفت: حوادث سالهای اخیر و اتفاقات تلخ تروریستی که به وقوع پیوست، اهمیت موضوع پدافند غیرعامل را دو چندان و این ضرورت را ایجاد کرد که با تلاش مضاعف می بایست، عقب‎ماندگی‎های گذشته این حوزه را در استان گلستان جبران کنیم.


"عبدالرضا چراغعلی" در نشست شورای پدافند غیرعامل استان گلستان که با حضور سردار غلامعلی حیدری معاون بسیج و امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل برگزار شد، اظهار کرد: در حوزه پدافند غیرعامل باید فرامین مقام معظم رهبری در دستور کار قرار گیرد.


وی ادامه داد: در کشور به‌صورت پنهان و آشکار حوادث سخت و زیان‎آوری را شاهد هستیم که ضرورت کاهش آنها توجه به مسئله پدافند غیرعامل است. سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، گفت: پس از سال ۹۲ برنامه‎ریزی خوبی در حوزه پدافند غیرعامل اتفاق صورت گرفت اما هنوز از جایگاه مورد نظر فاصله‌ داریم.


چراغعلی تصریح کرد: فرمانداران باید مدل‎ها و روش‎های مختلفی تهدیدات احتمالی را در شهرستان خود شناسایی و در مقابل آن اقدامات پدافندی را در نظر بگیرند. وی با تأکیدبر اهمیت جلسات شورای پدافند غیرعامل در استان و شهرستانها خاطرنشان کرد: باید کمیته‎های چهارده‌گانه پدافند غیرعامل در استان شکل بگیرد و در هر شهرستان یک موضوع به‌عنوان محور در موضوع پدافند غیرعامل تبیین شده و اقدامات لازم برای آن موضوع پیش بینی شود.


وی افزود: برای دستگاه‎ها و اقشار مخالف مردم باید دوره‎های لازم در حوزه پدافند غیرعامل دیده شود و با توجه به ظرفیت استان در سازمان مردم‌نهاد استفاده از این ظرفیت در دستور کار قرار گیرد.


در این جلسه "احمد تجری مفرد" مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گلستان ضمن تشریح اهم اقدامات و فعالیتها در هفته پدافند غیرعامل در استان، درخصوص برگزاری رزمایش تروریستی پدافند غیرعامل در ساختمان استانداری و آمادگی نیروهای امنیتی و انتظامی و امدادی و لزوم آموزش در این حوزه توضیحاتی ارائه نمودند. 


در ادامه جلسه نماینده شرکت مشاور مجری طرح جامع پدافندعیرعامل استان به ارائه گزارش از پیشرفت کار پروژه پرداخت.

 

"سردار غلامعلی حیدری" معاون بسیج و امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل کشور در این جلسه به اولویت ها و لزوم پرداختن به پدافند غیرعامل اشاره نمودند و درخصوص اهمیت طرح جامع پدافند غیرعامل در استانها و شناسایی تهدیدات دشمنان در هر استان مطالبی را ارائه نمودند.

 

در پایان این نشست نیز از فرمانداران شهرستان های گنبد کاووس، کلاله و آق قلا و برخی مدیران دستگاههای اجرایی برتر استانی در اجرای برنامه های هفته پدافند غیرعامل سال 97 با اهدای لوح تقدیر با امضای استاندار و نیز تندیس پدافند غیرعامل تقدیر شد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: