کد خبر: ۴۴۴۱۲
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۶
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که پهپادهای جدید این نیرو به تازگی در یک رزمایش نظامی عملیاتی شده‌اند.

امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» اظهار داشت: در رزمایشی که نیروی زمینی اوایل بهمن ماه در اصفهان برگزار کرد، از قابلیت‌های جدید یگان‌های این نیرو رونمایی شد.

وی افزود: با توجه به تغییراتی که در نیروی زمینی ارتش به وجود آمده است، قابلیت‌های یگان‌ها نیز افزایش پیدا کرده‌اند که از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به افزایش قدرت تحرک و تهاجم نیروی زمینی ارتش اشاره کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش عنوان کرد: در این رزمایش از پهپادهای جدید نیروی زمینی ارتش رونمایی کردیم و این پهپادها عملیاتی شدند.

به گفته امیر حیدری، قابلیت‌های جدیدی نیز به بالگردهای نیروی زمینی و توپخانه‌ها اضافه شده که آن‌ها نیز رونمایی و عملیاتی شده‌اند.

وی تاکید کرد: موضوع تقویت توان دفاعی همواره در نیروی زمینی ارتش دنبال می‌شود و در این زمینه از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهیم کرد.

نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، پنجم و ششم بهمن رزمایش اقتدار ۹۷ را در منطقه عمومی رزمایش اصفهان برگزار کرد.

**پهپادهای جدید

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از دهم بهمن ماه، نمونه پهپادهای خود را در قالب نمایشگاه‌های توانمندی نیروهای مسلح به نمایش گذاشته و دو نمونه جدید را رونمایی کرده اند.

از جمله پهپادهایی که در این مدت نمایش داده شد، می‌توان به نمونه‌های شبیه‌سازی شده ایرانی پهپاد RQ۱۷۰، پهپادهای مهاجر، شاهد ۱۲۹، کرار، ابابیل، صاعقه، انتحاری و انواع دیگری از پهپادهای مختلف شناسایی اشاره کرد.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، دهم بهمن ماه در مراسم افتتاح نمایشگاه اقتدار نیروهای مسلح در مصلای امام خمینی (ره) پهپاد کمان ۱۲ را برای نخستین بار در معرض دید گذاشت.

پهپاد کمان ۱۲ با وزن ۲۲۰ کیلوگرم می‌تواند با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت پرواز و فاصله هزار کیلومتر را طی کند.

همچنین یازدهم بهمن ماه در نمایشگاه اقتدار هوایی نیروهای مسلح در که در پایگاه یکم شکاری شهید لشگری تهران برپا شد، پهپاد جت پهن‌پیکر نیروهای مسلح برای نخستین بار به نمایش در آمد.

این پهپاد که «خودکار» نام دارد، نمونه بدون سرنشین هواپیمای آموزشی T_۳۳ است که علاوه بر عملیات شناسایی توانایی حضور در عملیات‌های رزمی را نیز دارد.

بر اساس اطلاعات ارائه شده در نمایشگاه، این پهپاد از یک دوربین در سکان عمودی برای دید جایگزین خلبان و یک دوربین هم در زیر بدنه برای فاز نشست و برخاست بهره می‌برد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: