کد خبر: ۴۴۳۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۰
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران از اروپایی‌ها برای حفظ برجام کار سیاسی نمی‌خواهد آن‌ها باید به تعهدات اقتصادی خود عمل کنند
به گزارش پایداری ملی،علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایجاد ابزار ویژه مالی اروپا با ایران (اینستکس) گفت: این اقدام اروپایی‌ها برای گام اول قابل قبول بود، اما انتظاری را که از آن‌ها می‌رفت عملی نکردند.

وی با بیان اینکه انتظار این بود که مجموعه ۲۸ کشور اروپایی در محدوده ایستادگی برابر فشار آمریکا آمریکا عمل می‌کردند، ادامه داد: اروپایی‌ها باید کلیه تعهدات خود در برجام را عملی کنند و امیدواریم گام‌های بعدی هرچه سریعتر برداشته شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس درباره مشروط شدن اینستکس به پیوستن ایران به FATF، گفت: موضوع FATF مسیر قانونی خود را طی می‌کند. مسیر قانونگذاری در جمهوری اسلامی ایران شفاف و روشن است و کار طبق روال قانونی توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش می‌رود.

بروجردی تصریح کرد: اگر اروپایی‌ها بخواهند موضوع اینستکس را به FATF مشروط کنند، به هیچ وجه قابل قبول نیست. آن‌ها باید اقدامات خود را انجام دهند همان طور که در ساختار قانونگذاری ایران کار طبق روال پیش می‌رود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد: ما به‌دنبال کار سیاسی از اروپا نیستیم، بلکه به‌دنبال کار اقتصادی هستیم، اما اگر هدف سیاسی از این مصوبه دنبال می‌شود که بسیار بعید می‌دانم قطعاً غیر قابل قبول است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: