کد خبر: ۴۳۰۹۹
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
با کاهش شدید تولید صنعتی آلمان؛
آمارهای جدید نشان می‌دهد تولید صنعتی در آلمان برای سومین ماه متوالی روندی نزولی داشته و همین امر اقتصاد اروپا را آسیب‌پذیر کرده است.

به گزارش پایداری ملی، تولید صنعتی در آلمان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1.9 درصد کاهش یافت که بدترین عملکرد ماهانه از سال2009 و زمان رکود بزرگ اقتصادی محسوب می‌شود.

بر اساس آماری که از سوی دفتر فدرال آلمان منتشر شده است ماه نوامبر سومین ماه پیاپی بود که تولید صنعتی در آلمان کاهش می‌یابد و از طرف دیگر اطمینان اقتصادی در سراسر حوزه یورو به نزدیک کمترین میزان در دو سال گذشته رسیده است.

در حالی این خبرهای بد از اقتصاد آلمان می‌آید که ماه گذشته میلادی ماریو دراگی رئیس کل بانک مرکزی اتحادیه اروپا گفته بود که شرایط اقتصادی در این اتحادیه به قدری خوب شده است که می‌توان اجرای سیاست‌های محرک پولی را متوقف کرد.

آمار اقتصادی منتشر شده از شرایط آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد آمریکا نشان دهنده بروز مشکل در این کشور است و کارشناسان نگران بروز یک رکود اقتصادی دیگر هستند.

بانک مرکزی آلمان اعلام کرده است که با دقت پیگیر نوسانات اقتصادی ماهانه است و انتظار دارد که این مشکلات مقطعی بوده و به زودی پایان یابد.

اعمال استانداردهای آلایندگی‌های جدید خودروها که خودروسازان را مجبور به رعایت آنها کرده است از جمله مهمترین دلایل مشکل در اقتصاد آلمان است و از طرف دیگر کاهش سطح آب رودخانه راین در کنار بیشتر شدن تعطیلات برای کارگران از دیگر دلایل افت اقتصادی آلمان است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: