کد خبر: ۴۲۷۸۳
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
استاندار تهران گفت: در سال ۹۸، به لحاظ مالی و نقدینگی سال سختی پیش روی این استان قرار دارد.
به گزارش پایداری ملی،انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران افزود: این استان در بسیاری از شاخص‌های توسعه‌ای در وضعیت بسیار محروم قرار دارد به گونه‌ای که هم اکنون برخی شهرستان‌های آن از نظر مسکن، اشتغال، آموزش و بهداشت حتی کمتر از میانگین شاخص‌های کشوری برخوردار هستند.
وی یادآورشد: بر همین اساس باید بتوان از منابع مالی پیش بینی شده کشور برای توسعه متوازن هم بهره گرفت و شهرستان‌های استان تهران را طی سال ۹۸ و سال‌های آتی برخوردار کرد.
محسنی بندپی اظهارداشت: برای بهره گیری حداکثری از منابع موجود، می‌توان بر روی مالیات کار کرد، اجازه افزایش دادن درآمد ۶۰ هزار میلیارد تومانی پیش بینی شده برای این استان در لایحه بودجه را نداد و از منابع درآمدی مازاد برای شهرستان‌ها بهره برد.
استاندار تهران گفت: مدیران و مسئولان دستگاه‌های استانی تمام تلاش خود را برای جذب سهم حداکثری از سرفصل‌های ملی در بودجه به کار بگیرند و هیچ زمانی را در این رابطه از دست ندهند.
وی تاکید کرد: شهرستان‌های استان تهران بسیار محروم هستند و حتی اگر چند سال آینده هم اعتبارات توسعه متوازن برای آن‌ها جذب شود باز هم محرومیت رفع نخواهد شد.
محسنی بندپی به عملکرد غیر قابل قبول دو بانک کارآفرینی امید و پست بانک در مورد تسهیلات مورد نیاز اشتغال روستایی اشاره کرد و گفت: میانگین عملکرد کشور در این زمینه ۸۰ درصد و این استان فقط ۲۷ درصد است.
وی تصریح کرد: مدیران برای واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی بکوشند و در پی آغاز کردن پروژه جدید نباشند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: