کد خبر: ۴۲۱۶۵
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
ویدئوهای منتشره از رقابتهای انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ نشان می دهد که رئیس جدید و موقت ستاد کارکنان کاخ سفید در اظهارنظری انتقادی، دونالد ترامپ را «انسانی مخوف» خوانده است!

به گزارش پایداری ملی، ویدئوهای ضبط شده در جریان فعالیتهای انتخاباتی حزب جمهوریخواه در سال ۲۰۱۶ نشان می دهد که «میک مولوینی» رئیس جدید و موقت ستاد کارکنان کاخ سفید در اظهاراتی انتقاد آمیز گفته است که حمایت او از نامزدی دونالد ترامپ بیش از آنکه انتخاب فردی او باشد، یک اقدام از سر ناچاری است!

در این فیلم ویدئویی، مولوینی در مناظره ای با رقیب خود «فران پرسون» دموکرات در روز دوم نوامبر ۲۰۱۶ و مدتی کوتاه پیش از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ضمن انتقاد از «هیلاری کلینتون» گفت که این نامزد دموکرات آمریکا را به مسیری اشتباه خواهد کشاند.

مولوینی در ادامه توضیح داد که حمایت وی از ترامپ اقدامی از سر ناچاری است!

روزنامه استیت به نقل از میک مولوینی می نویسد: «بله، من از دونالد ترامپ حمایت می کنم، اما این کار را به رغم این واقعیت انجام می دهم که فکر می کنم او انسانی مخوف است».

صرفنظر از این اظهارات تلخ و در عین حال صادقانه مولوینی، این امکان وجود دارد که او برای مدت زمان طولانی در سمت رئیس موقت ستاد کارکنان کاخ سفید فعالیت نکند.

دو منبع آگاه گفتند که مولوینی طی هفته های اخیر اشاره کرده که به طور قطع خواهان قرار گرفتن در این سمت فراتر از یک مأموریت موقت و زودگذر نیست. این منابع آگاه همچنین نقل کردند که مولوینی تمایلی ندارد بابت پذیرفتن این سمت، خدشه ای به حسن شهرتش وارد شود.

گفتنی است که ترامپ برای یافتن یک جانشین برای «جان کلی» در مقام رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید با مشکلات فراوانی روبرو شده است. نخستین گزینه مورد نظر رئیس جمهور برای این سمت، «نیک آیرس»- رئیس ستاد کارکنان مایک پنس، معاون ریاست جمهوری- به دلیل عدم توافق بر سر  مدت زمان تصدی این مقام، از پذیرش آن خودداری  کرد.

از سوی دیگر، «کریس کریستی» فرماندار پیشین ایالت نیوجرسی نیز خود را از رقابت برای کسب این مقام کنار کشید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: