کد خبر: ۴۱۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان از نهایی شدن طرح جامع پدافند غیرعامل استان تا پایان سال جاری خبر داد.
به گزارش پایداری ملی، حبیب‌الله خجسته‌پور ظهر امروز در همایش رابطین پدافند غیرعامل استان ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای 16 آذر و تبریک این روز با بیان اینکه ابرقدرت‌های جهان با گذشت زمان روش‌های تسلط بر کشورها را تغییر داده‌اند، اظهار داشت: بر خلاف استعمار کهن، ابرقدرتی مانند ایالات متحده آمریکا شکل نوینی از استعمار را راه‌اندازی کرده و سعی دارد بر کشورهای مختلف در تمام نقاط دنیا سیطره پیدا کند.

وی افزود: آنها به جای اینکه به دنبال استعمار آشکار باشند سعی کرده‌اند بر کشورها تسلط و نفوذ پیدا کنند.

معاون سیاسی استاندار بیان کرد: امروز نیز شکل استعمار تغییر کرده است و ابرقدرت‌ها به جای جنگ سخت و درگیری‌های فیزیکی به دنبال جنگ نرم هستند چراکه نوع روابط کشورها متفاوت است. ضربه زدن به دیگر کشورها از روش‌های سایبری و زیستی امکان پذیر است برای همین، دفاع امروز ما متفاوت از گذشته است.

خجسته‌پور با تاکید بر اینکه امروز لازم است در جنگ نرم پیش قدم باشیم، گفت: ما به عنوان کارگزاران و حتی شهروندان با راه‌های مختلف دفاع و موضوع پدافند غیر عامل باید آشنایی کامل داشته باشیم. بر خلاف باور رایج که ممکن است وجود داشته باشد بحث پدافند غیرعامل مقابله با بحران نیست، بلکه نوعی دفاع در برابر جنگ افروزی‌های دشمنان است.

معاون سیاسی استاندار با بیان اینکه قرار است جایگزین‌ها و آلترناتیو‌ها را تعریف کنیم که بتوانیم در شرایط حساس به مردم خدمت‌رسانی شود، افزود: باید همه روش‌ها و راه‌کارها را به عنوان جایگزین داشته باشیم که در صورت بروز اتفاق به واسطه مخاطرات طبیعی و یا کارشکنی‌های عمدی توسط دشمنان نظام بتوانیم در کوتاه‌ترین فاصله ممکن راه‌های جایگزین را برای خدمت رسانی به مردم فراهم کنیم.

وی با اشاره به اهمیت تمام حوزه‌های پدافند غیرعامل بر ضرورت آمادگی در همه زمینه‌ها تأکید کرد و گفت: به واسطه نوع حملاتی که کشورها را تهدید می‌کند در دو حوزه زیستی و سایبری باید دانش داشته باشیم.

خجسته‌پور نقش رابطین پدافند غیرعامل را بسیار حائز اهمیت دانست و با بیان اینکه آنان باید نسبت به آگاه‌سازی و تصمیم سازی دستگاه‌های خود اهتمام جدی داشته باشند، افزود: احاطه داشتن بر علم پدافند غیرعامل و شناسایی راه‌های نفوذ دشمنان می‌تواند در گذر زمان سبب دفاع از کیان ایران شود.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان گفت: هر دستگاهی باید شیوه‌ها و راهکارهای متناسب با سازمان خود مستندسازی کرده و سپس تبدیل به برنامه اجرایی کند.

وی بیان کرد: آشنا کردن همه کارکنان دستگاه‌های اجرایی به پدافند غیرعامل یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و بنا به تاکید مقام معظم رهبری پدافند غیرعامل را نه به عنوان یک موضوع مقطعی بلکه در تمام زمان‌ها و فصول باید مورد توجه باشد و نسبت به آن اشراف کامل داشته باشیم.

معاون سیاسی استاندار بر لزوم برگزاری دوره‌ تاکید کرد و گفت: طرح جامع پدافند غیرعامل استان تا پایان سال جاری آماده خواهد شد و هر دستگاهی باید در راستای عملکرد و وظیفه دستگاهی خود براغیرعامل طرحی داشته باشد.

انتهای پیام/


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: