کد خبر: ۴۱۳۹۲
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۱
در کارگروه بهداشت، سلامت و بیولوژیک شورای پدافند غیرعامل استان یزد مطرح شد که با توجه به اعلام نیاز قرارگاه پدافند زیستی استان و موافقت سازمان اورژانس، یک فروند بالگرد هوایی فوریت‌های پزشکی به این استان اختصاص یافت.
به گزارش پایداری ملی، محمدعلی طالبی، سرپرست استانداری یزد 3 آذرماه در کارگروه بهداشت، سلامت و بیولوژیک شورای پدافند غیرعامل استان که با حضور پیرحسین کولیوند، مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ‌و رئیس اورژانس کشور برگزار شد، ضمن تقدیر از اختصاص یک فروند بالگرد هوایی فوریت های پزشکی از سوی سازمان اورژانس کشور به استان یزد اظهار کرد: سطح مطالبات مردم استان در حوزه اورژانس و فوریت های پزشکی بالاست.
طالبی ادامه داد: استان یزد در بسیاری از ‌ ‌آسیب ها جزو استان‌های آخر در سطح کشور است اما در شاخص تصادفات در رتبه های بالای کشور قرار دارد که یکی از دلایل آن، واقع شدن در چهار راه مواصلاتی کشور و نیز استفاده از دوچرخه و موتورسیکلت و ناهماهنگی آن با فرهنگ و زیرساخت‌های ترافیک شهری است.
وی از رئیس سازمان اورژانس کشور خواست نگاه ویژه‌ای به استان یزد در این حوزه داشته باشد و از اعلام آمادگی استان برای ایجاد یک پایگاه اورژانس کشوری و منطقه ای خبر داد.
سرپرست استانداری یزد همچنین به مرکز ملی مهارت آموزی ‌CBRNE در در یزد اشاره کرد و این مرکز را ظرفیت بسیار خوبی برای کشور و استان دانست و اظهار امیدواری کرد: با حمایت های کشوری و استانی این مرکز مهارت آموزی در حوزه پدافند غیرعامل اعتبار و جایگاه بین المللی پیدا کند.
پیرحسین کولیوند، رئیس اورژانس کشور نیز در این نشست با بیان اینکه سابقه ایجاد اورژانس پیش بیمارستانی در کشور به ۴۳ سال قبل برمی گردد، ‌گفت:‌ مجموعه اورژانس در هشت سال دفاع مقدس برای نجات جان رزمندگان اسلام، با به کارگیری تمام ظرفیت خود سنگ تمام گذاشت و شهیدان، جانبازان و آزادگان قابل توجهی را تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است‌.
کولیوند ادامه داد: در دولت تدبیر و امید و با حمایت های رئیس جمهوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد پایگاه های اورژانس که تا سال ۱۳۹۵، ‌دو هزار و ٤٠٠ اورژانس بوده در دو سال اخیر به پنج هزار و ٥٠٠ پایگاه ارتقا یافته است و در حال حاضر ۳۹ بالگرد فوریت های پزشکی در کشور وجود دارد که تا شعاع پروازی ۱۵۰ کیلومتر برای نجات جان انسان ها خدمت می کنند.
مشاور وزیر بهداشت ضمن قدردانی از تعامل خو‌ب و شایسته محمدصادق طهماسبی، ‌مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و این اداره کل با دانشگاه علوم پزشکی، اورژانس و فوریت های پزشکی استان یزد، بیان کرد: با پیگیری های مستمر دانشگاه علوم پزشکی ‌آیت الله شهید صدوقی(ره) یزد‌، با توجه به اعلام نیاز قرارگاه پدافند زیستی استان و موافقت سازمان اورژانس کشور یک فروند بالگرد هوایی فوریت های پزشکی به استان یزد اختصاص یافت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: