کد خبر: ۴۰۸۲۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸
جانشین پدافند غیرعامل کشور:
به مناسبت هفته پدافند غیرعامل (هشتم تا چهاردهم آبان ماه) آیینی روز شنبه دکتر سعید ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، سردار مهدی روحانی جانشین پدافند شیمیایی سازمان پدافند غیرعامل کشور و ایرج کارخایی مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری و جمعی از مسوولان شهرستانی در سمنان برگزار شد
به گزارش خبرنگار پایداری ملی، به مناسبت هفته پدافند غیرعامل (هشتم تا چهاردهم آبان ماه) آیینی روز شنبه دکتر سعید ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، سردار مهدی روحانی جانشین پدافند شیمیایی سازمان پدافند غیرعامل کشور  و ایرج کارخایی مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری و جمعی از مسوولان شهرستانی در سمنان برگزار شد.

مهدی روحانی در حاشیه سفر خود به سمنان افزود: پدافند غیر عامل کشور تمامی مبانی و موضوع های خطر آفرین را در حوزه شیمیایی به صورت مستمر رصد و پایش می کند.

وی با اشاره به هماهنگی لازم بین دستگاه ها در برابر تهدیدهای دشمنان بیان کرد: در برخی موارد با مشاهده تهدیدها، اقدام های انحرافی برای خنثی سازی آسیب ها و مخاطره ها در کشور انجام می شود.

روحانی تصریح کرد: این سازمان در شرایط کنونی با در نظر گرفتن تمامی جوانب، به تحلیل و پردازش اقدام های موثر در راستای صیانت از کشور در حوزه های مختلف به ویژه تهدیدهای شیمیایی می پردازد.

وی ادامه داد: فراگیری و به کارگیری پدافند غیرعامل با توجه به روی آوردن دشمن در زمان کنونی به جنگ نرم، الزامی است.

روحانی اظهار داشت: تمامی آحاد جامعه در اجرا و عملیاتی شدن پدافند غیرعامل در کشور مسئول هستند.

جانشین پدافند غیرعامل کشور یاد آور شد: مبانی آموزشی پدافند غیرعامل در کشور در حال گسترش است و اقدام های مثبتی در این زمینه انجام شده است.

سردار مهدی روحانی افزود: پدافند غیرعامل یا پیشگیری از تهدیدها جامعه را در برابر تمامی حوادث و نیز توطئه های دشمنان مصون نگه می دارد.

وی تحقق پدافند غیرعامل در کشور را مستلزم آموزش دانست و بیان کرد: افراد جامعه باید برای چگونگی برخورد در برابر آسیب ها و تهدید های احتمالی به امر آموزش و یادگیری توجه داشته باشند.

روحانی با اشاره به ضرورت نهادینه سازی پدافند غیرعامل در جامعه تصریح کرد: فرهنگ سازی و آموزش به منظور خنثی سازی تهدید های دشمنان به ویژه در قشر جوان باید نهادینه شود.

وی ادامه داد: افراد جامعه به ویژه دانش آموزان باید از مبانی و مباحثی که برای آن ها آسیب آفرین است، پرهیز کنند.

روحانی تاکید کرد: قبل از هر تهدید و حادثه ای باید به وقوع و چگونگی برخورد با آن به منظور کاهش و جلوگیری از آسیب ها و خسارت ها توجه داشت.
جانشین پدافند شیمیایی سازمان پدافند غیرعامل کشور یادآور شد: مصون سازی در تمامی جهت های زندگی و محیط اطراف برای افراد اعم از زنان و مردان در جامعه امری واجب است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: