کد خبر: ۴۰۷۹۹
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۶
مدیرکل پدافند غیر عامل خراسان جنوبی گفت: فلسفه برگزاری رزمایش‌های پدافند غیرعامل حفظ آمادگی دستگاه‌های مربوطه در انجام به موقع وظایف آنان است.

به گزارش پایداری ملی، اصغر نظافت ظهر امروز در مراسم مانور عملیاتی آموزشی برخورد بیل مکانیکی با لوله گاز و عملیات امداد و نجات شرکت گاز بیرجند اظهار داشت: در صحنه رزمایشی هستیم که سناریوی آن توسط شرکت گاز خراسان جنوبی طراحی و اجرا شده است.

وی به اهداف برگزاری این قبیل رزمایش‌ها اشاره کرد و افزود: فلسفه انجام این رزمایش‌ها حفظ آمادگی دستگاه‌های مربوطه در انجام به موقع وظایف آنان است.

مدیرکل پدافند غیر عامل خراسان جنوبی بیان کرد: این سناریو اینگونه بود که پیمانکار حفر لوله گاز، بدون هماهنگی با شرکت گاز قسمتی را حفاری می‌کند و این امر منجر به انفجار و آتش‌سوزی می‌شود.

نظافت تصریح کرد: این انفجار باعث می‌شود خودرویی که در نزدیکی خط انتقال لوله در حال تردد است منجر به آتش سوزی و انفجار شود.

وی خاطرنشان کرد: این صحنه مصدوم‌هایی داشت و همچنین خود عامل محافظ و یا نگهبان اتاقک کنترل خط انتقال گاز نیز که برای بستن شیر اصلی گاز اقدام می‌کند دچار مسمومیت گاز  شده و مصدوم می‌شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی یادآور شد: در سناریوی بعدی گروه امداد دوم شرکت گاز به کمک نیروی خودشان می‌آیند تا هم او را نجات دهند و هم با تجهیزات بیشتری شامل تجهیزات تنفسی وارد اتاقک شوند و شیر اصلی را قطع کنند.

نظافت با بیان اینکه نیروی آتش نشانی مهرشهر به محل عملیات  اعزام شدند و عملیات حریق را به خوبی انجام دادند اظهار داشت: همکاران اورژانس نیز به موقع حضور یافتند و تایم عملیات شان تایم خوبی بود.

وی افزود: در این سناریو هدف این بود که نیروهای خدمات رسان خود را محک بزنند و دستگاه‌های مربوطه‌ای که در حول این حوادث درگیر می‌شوند را چکاپ کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: