کد خبر: ۴۰۳۱۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۷
یک سناتور دموکرات هشدار داد که خروج از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد انزوای آمریکا را افزایش می‌دهد.

به گزارش پایداری ملی، "رابرت منندز" سناتور دموکرات ایالت نیوجرسی آمریکا روز یکشنبه طی بیانیه ای اعلام کرد که اقدام آمریکا در خروج از معاهده موشک های کوتاه و میان برد با روسیه باعث افزایش انزوای آمریکا خواهد شد.

وی افزود: خروج از این معاهده، در غیاب یک استراتژی فراگیر و بدون رایزنی با کنگره یا هم پیمانان، باعث تهدید منافع طولانی مدت آمریکا در زمینه امنیت ملی می شود.

منندز گفت: ترامپ به جای آنکه در چارجوپ این معاهده در دفاع از امنیت آمریکا و هم پیمانان عمل کند پیروزی سیاسی را به "ولادمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه داده و انزوای آمریکا در عرصه بین المللی را افزایش داده است.

"دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا روز گذشته اعلام کرد به این دلیل که روسیه پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد را نقض می‌کند از این پیمان خارج می‌شود.

رئیس جمهور آمریکا که در جمع خبرنگاران در ایالت نوادا صحبت می‌کرد، گفت:‌ آمریکا این توافق را رعایت می‌کند اما روسیه از آن پیروی نمی‌کند بنابراین ما به این توافق پایان داده و از آن خارج می‌شویم.

ترامپ هشدار داد که آمریکا به این توافق خاتمه خواهد داد و این سلاح را می‌سازد مگر آنکه روسیه و پکن با توافق جدید موافقت کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: