کد خبر: ۳۹۴۴۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تالاب‌های بختگان، تشک، آمل، جازمویان و گاوخونی بدلیل نداشتن حق‌آبه خشک و به مرکز گرد و غبار تبدیل شده‌اند.

به گزارش پایداری ملی، عیسی کلانتری عصر امروز در جلسه ستاد نجات‌بخشی تالاب زریبار که با حضور مسئولان استان در این شهر برگزار شد، اظهار کرد: تالاب‌های بختگان، تشک، آمل، جازمویان و گاوخونی بدلیل نداشتن حق آبه خشک و به مرکز گرد و غبار تبدیل شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور دستور پیگیری چهار مسئله مهم در حوزه محیط زیست را در سال گذشته صادر کردند که کاهش آلودگی کلان شهرها، مسئله ریزگردها، دفع پسماندها و احیای تالاب‌ها از جمله این دستورات بود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه احیای تالاب‌ها به دلیل نیازمندی به آب کار بسیار سختی است، گفت: بجز تالاب زریبار، انزلی و شادگان بقیه تالاب‌های کشور شامل بختگان، تشک، آمل، جازموریان و گاوخونی آب ندارند.

به گفته کلانتری، این تالاب‌ها به دلیل نداشتن حق آبه خشک‌ و به مرکز گرد و غبار تبدیل شده‌اند، افزود: در حال حاضر کرمان، زابل، شیراز، اهواز و اصفهان به صورت جدی در معرض تهدید هستند.

وی در پایان عنوان کرد: طرح‌هایی در راستای نجات این تالاب‌ها در گذشته به صورت ناقص انجام شد که خسارت‌های ناشی از اجرای این طرح‌ها در برخی از موارد غیرقابل جبران است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: