کد خبر: ۳۹۰۵۹
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
در هفته گذشته چهار زلزله ۴ و ۴.۵ در استان‌های فارس، هرمزگان، اصفهان و کرمانشاه رخ داد ضمن آنکه در روز ۲۵ شهریور ۶ زلزله از ۳.۴ تا ۴ ریشتر در ۶ شهر استان هرمزگان به ثبت رسید.
به گزارش پایداری ملی از ایسنا،در هفته گذشته چهار زلزله ۴ و ۴.۵ در استان‌های فارس، هرمزگان، اصفهان و کرمانشاه رخ داد ضمن آنکه در روز ۲۵ شهریور ۶ زلزله از ۳.۴ تا ۴ ریشتر در ۶ شهر استان هرمزگان به ثبت رسید.

در هفته گذشته در اکثر شهر‌های کشور حداقل یک زلزله بیش از ۳ رخ داده است ضمن آنکه در استان‌های فارس زلزله ۴، هرمزگان زلزله ۴، اصفهان زلزله ۴ و کرمانشاه زلزله ۴.۵ را تجربه کردند.

بررسی آماری رخداد‌های لرزه‌ای هفته گذشته نیز نشان می‌دهد طی یک روز ۶ زلزله بیش از ۳ در شهر‌های مختلف استان هرمزگان به ثبت رسید.

جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۲۴ شهریور

در هجدک استان کرمان بعد از زلزله ۲.۹ زلزله دیگری با بزرگای ۳.۳ رخ داد که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در ۸ کیلومتری هجدک، ۶۲ کیلومتری راور و ۶۵ کیلومتری چترود استان کرمان بوده است.

در تازه آباد استان کرمانشاه زلزله‌های ۲.۵، ۲.۷، فسا استان فارس زلزله ۲.۶، جنت شهر استان فارس زلزله ۲.۸ گزارش شد.

یکشنبه ۲۵ شهریور

هجدک استان کرمانشاه با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ لرزید. عمق این زمین‌لرزه در ۱۰ کیلومتری بوده است. زلزله ۲.۵ از دیگر رخداد‌های لرزه‌ای این منطقه است.

در ساعت ۲ و ۳۶ دقیقه روز ۲۶ شهریور زلزله‌ای به بزرگای ۴ جنت‌شهر استان فارس را لرزاند. عمق این زلزله در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۲۵ کیلومتری جنت شهر، ۳۶ کیلومتری رستاق و ۳۷ کیلومتری داراب استان فارس گزارش شد.

در ارزوئیه استان کرمان نیز زلزله ۲.۶، کاکی استان بوشهر زلزله ۲.۸، کیاسر استان مازندران زلزله‌های ۲.۵ و ۲.۶ و سرگز استان هرمزگان زلزله ۲.۵ رخ داد.

بندر دیر استان بوشهر زلزله ۳.۴ ریشتر را تجربه کرد که عمق آن در ۲۰ کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در ۵ کیلومتری بندر دیر، ۱۲ کیلومتری بنک و ۱۶ کیلومتری بندر کنگان این استان بوده است.

بندر مقام استان هرمزگان با زلزله ۳.۴ ریشتری لرزید. عمق این زلزله در ۲۲ کیلومتری و کانون آن در ۲۷ کیلومتری بندر مقام و ۳۷ کیلومتری پارسیان استان هرمزگان و ۴۷ کیلومتری لامرد استان فارس بوده است. زلزله ۳.۷ در عمق ۹ کیلومتری از دیگر رخداد‌های لرزه‌ای این منطقه بوده است.

حاجی آباد استان هرمزگان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۷ لرزید. عمق این زلزله در ۹ کیلومتری و کانون آن در ۲۵ کیلومتری حاجی آباد و ۴۴ کیلومتری فارغان استان هرمزگان و ۴۷ کیلومتری درز استان فارس گزارش شد.

بستک این استان نیز زلزله ۳.۷ ریشتر را تجربه کرد که عمق آن در ۹ کیلومتری و کانون آن در ۱۰ کیلومتری بستک، ۱۱ کیلومتری جناح و ۱۷ کیلومتری کوخرد استان هرمزگان بوده است.

بندر جاسک استان هرمزگان زلزله ۴ ریشتر را تجربه کرد که عمق آن در ۱۲ کیلومتری و کانون این زمین لرزه در ۳۸ کیلومتری بندر جاسک، ۷۷ کیلومتری سردشت و ۸۲ کیلومتری سیریک این استان گزارش شد.

در فارغان این استان نیز زلزله‌ای با بزرگای ۳.۳ به ثبت رسید که عمق آن در ۱۲ کیلومتری و کانون این زمین لرزه در ۱۴ کیلومتری فارغان و ۲۹ کیلومتری سرگز استان هرمزگان و ۴۵ کیلومتری ارزوئیه استان کرمان بوده است.

در سردشت استان هرمزگان زلزله ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد که کانون این زمین‌لرزه در ۳۵ کیلومتری سردشت، ۵۰ کیلومتری گوهران و ۵۷ کیلومتری بندر جاسک این استان بوده است.

در تازه آباد استان کرمانشاه نیز زلزله ۳.۱ رخ داد که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در ۱۹ کیلومتری تازه آباد، ۲۷ کیلومتری سرپل ذهاب و ۳۳ کیلومتری کرند استان کرمانشاه بوده است. زلزله ۲.۵ از دیگر رخداد‌های لرزه‌ای این منطقه بوده است.

دوشنبه ۲۶ شهریور

در مورموری استان ایلام زلزله ۲.۹، رویدر استان هرمزگان زلزله ۲.۹، تازه آباد استان کرمانشاه زلزله‌های ۲.۸ و ۲.۷ و ۲.۶، راور استان کرمان زلزله ۲.۷ رخ داد.

در فارغان استان هرمزگان زلزله ۳.۳ رخ داد که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۱۲ کیلومتری فارغان و ۲۸ کیلومتری سرگز استان هرمزگان و ۵۲ کیلومتری ارزوئیه استان کرمان بوده است. دو زلزله ۲.۶ و ۲.۸، ۳.۲ در عمق ۱۹ کیلومتری و از دیگر رخداد‌های لرزه‌ای این منطقه است.

در زاغه استان لرستان نیز زلزله‌ای به بزرگای ۳.۷ رخ داد که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در ۱۹ کیلومتری زاغه، ۲۴ کیلومتری خرم آباد و ۳۰ کیلومتری چغلوندی این استان بوده است.

در مسجد حضرت ابوالفضل استان سیستان و بلوچستان بعد از یک زلزله ۲.۸ زلزله دیگری با بزرگای ۳.۶ در عمق ۸ کیلومتری و ۳ در عمق ۱۰ کیلومتری به ثبت رسید.

سه‌شنبه ۲۷ شهریور

در اهل استان فارس زلزله‌ای با بزرگای ۳.۲ رخ داد که عمق این زمین‌لرزه در ۲۰ کیلومتری و کانون آن در ۱۵ کیلومتری اهل، ۲۱ کیلومتری اشکنان و ۳۴ کیلومتری عمادده استان فارس بوده است.

در تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ۲.۸ و ۳.۱ در عمق ۸ کیلومتری، جزیره خارک استان بوشهر زلزله ۲.۶، مصیری استان فارس زلزله ۲.۹ رخ داد.

در راین استان کرمان زلزله‌ای با بزرگای ۳.۷ رخ داد که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در ۶ کیلومتری راین، ۳۴ کیلومتری گلزار و ۴۱ کیلومتری درب بهشت استان کرمان بوده است.

در قطور استان آذربایجان غربی زلزله ۳.۱ به ثبت رسید که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۳۱ کیلومتری قطور، ۴۵ کیلومتری زرآباد و ۵۷ کیلومتری سیه چشمه این استان بوده است.

انارک استان اصفهان نیز با زلزله‌ای به بزرگای ۴ لرزید. عمق این زمین‌لرزه در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۵۸ کیلومتری انارک، ۶۰ کیلومتری زواره و ۷۳ کیلومتری اردستان استان اصفهان گزارش شد.

در اهواز استان خوزستان نیز زلزله‌ای به بزرگای ۳ رخ داد که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون این زمین لرزه در ۱۳ کیلومتری اهواز، ۱۶ کیلومتری حمیدیه و ۳۰ کیلومتری ویس این استان بوده است.

هفتگل این استان نیز با زلزله ۳.۸ ریشتری لرزید. عمق این زلزله در ۲۱ کیلومتری و کانون آن در ۱۷ کیلومتری هفتگل، ۳۴ کیلومتری قلعه تل و ۳۴ کیلومتری باغ ملک بوده است. زلزله ۳.۱ در عمق ۱۲ کیلومتری از دیگر رخداد‌های این منطقه است. قلعه تل استان خوزستان با زلزله ۲.۶ لرزید.

چهارشنبه ۲۸ شهریور

در بستان استان خوزستان زلزله ۲.۵، سومار استان کرمانشاه زلزله ۲.۵، گرمسار استان سمنان زلزله ۲.۸، تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ۲.۶، گندمان استان چهارمحال و بختیاری زلزله ۲.۶، گرگان استان گلستان زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.

در اردکان استان فارس زلزله ۳.۳ در عمق ۱۳ کیلومتری رخ داد و کانون این زمین لرزه در ۲۰ کیلومتری اردکان، ۳۵ کیلومتری کامفیروز و ۳۵ کیلومتری مصیری این استان بوده است.

در خشت استان فارس نیز زلزله ۳.۱ ریشتری رخ داد که عمق آن در ۱۲ کیلومتری و کانون این زمین لرزه در ۲۴ کیلومتری خشت، ۲۹ کیلومتری کنار تخته و ۲۹ کیلومتری قائمیه استان فارس گزارش شد.

بندر مقام استان هرمزگان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ لرزید. عمق این زلزله در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۲۵ کیلومتری بندر مقام و ۲۶ کیلومتری پارسیان استان هرمزگان و ۲۸ کیلومتری لامرد استان فارس بوده است.

چالان چولان استان لرستان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۹ لرزید. عمق این زلزله در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۳ کیلومتری چالان چولان، ۲۱ کیلومتری دورود و ۲۶ کیلومتری زاغه این استان بوده است.

در سومار استان کرمانشاه بعد از یک زلزله ۲.۵ ریشتری زلزله‌ای به بزرگای ۴.۵ به ثبت رسید که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون این زمین لرزه در ۲۳ کیلومتری سومار استان کرمانشاه و ۵۶ کیلومتری صالح آباد و ۵۹ کیلومتری زرنه استان ایلام بوده است.

پنجشنبه ۲۹ شهریور

زواره استان اصفهان زلزله ۲.۵، مسجد حضرت ابوالفضل استان سیستان و بلوچستان زلزله ۲.۸ و ۲.۹ و ۲.۵، دامغان استان سمنان زلزله ۲.۶، دوزه استان فارس زلزله ۲.۵، شهداد استان کرمان زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.

در تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ۲.۷، ۲.۹، ۳.۵ در عمق ۱۲ کیلومتری گزارش شد.

جمعه ۳۰ شهریور

در تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ۲.۵ و درح استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۶ رخ داد.

در هجدک استان کرمان نیز زلزله ۳.۳ ریشتر به ثبت رسید که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۳۴ کیلومتری هجدک، ۴۵ کیلومتری چترود و ۵۰ کیلومتری شهداد این استان گزارش شد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: