کد خبر: ۳۷۵۱۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۰
هشدار انجمن اسلامی دانشجویان امیرکبیر به حیدر العبادی:
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در نامه‌ای به نخست وزیر عراق نوشت: جناب آقای حیدر العبادی، امروز روز اتحاد است نه روز تفرقه! امروز یکایک مسلمانان از مرد و زن باید در مقابل دشمن اصلی و دیرینه خود متحد باشند.

به گزارش پایداری ملی، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در نامه‌ای به نخست وزیر عراق نوشت: جناب آقای حیدر العبادی! امروز روز اتحاد است نه روز تفرقه! امروز یکایک مسلمانان از مرد و زن باید در مقابل دشمن اصلی و دیرینه خود متحد باشند. 

متن این نامه که به دو زبان فارسی و عربی منتشر شده در ادامه آمده است:

« نخست وزیر محترم عراق

جناب آقای حیدر العبادی،
سلام علیکم.

در روز های اخیر، تحریم‌های جدید استکبار جهانی علیه ملت ایران از سر گرفته شده و مواضع تعجب آور شما درباره آن، ما را بر آن داشته است تا نکاتی چند را به شما یادآور شویم.

جناب آقای حیدر العبادی!

امروز، بیش از هر زمان دیگری، سیاست های جنگ افروزانه و مداخله جویانه آمریکا برای جهانیان آشکار شده است و شما به خوبی می‌دانید که چگونه آنها بدنبال برهم زدن اتحاد مسلمین در منطقه و ایجاد تفرقه و اختلاف میان امت واحده اسلامی اند. ایالات متحده و هم پیمانانش از مدتها با ایجاد جنگ های نیابتی در منطقه و حضور مستشاران نظامی ، سعی بر برهم زدن نظم و آرامش منطقه و استعمار کشورها در جهت منافع خود داشته و همواره بدنبال تخریب روابط کشور‌ها و تسلط بر امور داخلی آنها بوده اند و در این میان، رابطه دولت های ایران و عراق از جایگاه بالایی برخوردار است.

در سال های اخیر، سیاست همیشگی ایران، حمایت از دولت مرکزی عراق در برابر مداخلات در امور داخلی عراق بوده و از استقلال مردم عراق حمایت کرده است. مردم و دولت ایران، در تمام این مدت به همکاری با عراق در مقابله با تروریسم (من جمله داعش) پرداخته و در راه استقلال و یکپارچگی آن، از هیچ تلاشی فرو گذار نکرده اند. ما، در روابط خود با عراق، برادری و اخوت را اصل قرار داده و نه تنها در این سال ها غرامت جنگ 8 ساله را طلب نکرده ایم، که در بازسازی خرابی‌های حاصله و مرمت اماکن رفاهی در عراق، از کمک های مالی و غیر مالی دریغ نکرده‌ایم.

و البته که برادر با برادر، کاری هم جز این نمی‌کند. اما آیا جزای نیکی و احسان، غیر از نیکی و احسان است؟

چگونه شما چشم خود را بر حقایق بسته و اینگونه سخن می گویید؟ آیا از سرنوشت کسانی همچون صدام که به آمریکا اعتماد کرده و به جبهه ی حق پشت کردند، عبرت نگرفتید؟ جز این نبود که چند صباحی خوش خدمتی کردند تا تاریخ مصرفشان گذشت و سرنگون شدند.

جناب آقای حیدر العبادی!

امروز روز اتحاد است نه روز تفرقه! امروز یکایک مسلمانان از مرد و زن باید در مقابل دشمن اصلی و دیرینه خود متحد باشند. ملت های مسلمان ، با هم دوست و برادر اند و روابط آنها جز بر این مبنا تعریف نمی شود. ما با اینکه عرب زبان نیستیم، اما مسلمانیم و تحت پرچم اسلام، با دردمند شدن مردم عرب در اقصی نقاط جهان از یمن و فلسطین تا سوریه و لبنان و عراق، درد مند میشویم و با پیروزی و سربلندی آنها، خوشحال. جز این نیست که دختران و پسران مسلمان عراقی، چه شیعه و چه سنی ،مانند خواهران و برادران ما هستند.
اسلام ، ادبیات مشترک ملت ما و عراق و پیوند دهنده و ارتباط دهنده ماست.

در پایان، ضمن اعلام همبستگی با مردم مسلمان عراق و تشکر از هوشیاری و موضع گیری صریح آنها و احزاب عراقی در مقابل سیاست‌های کثیف تفرقه افکنانه غرب، شما را از نادیده گرفتن حقایق و سر سپردن به کسانی که جز منافع خود چیزی را دنبال نمیکنند، برحذر میداریم. باشد که چشمان خود را باز کرده و حقایق حاکم بر جهان را بهتر درک کنید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: