کد خبر: ۳۷۴۳۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۰
در دیدارفرمانده مرزبانی ناجا و فرمانده کل ژندارمری ترکیه مطرح شد
در دیدار فرمانده مرزبانی ناجا و فرمانده کل ژاندارمری ترکیه در خصوص تسهیل در تردد در مرزهای بازرگان، رازی و سرو، همچنین مبارزه با فعالیت گروهک‌های معاند پژاک و پ.ک.ک تأکید شد.

به گزارش پایداری ملی، سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا در حاشیه دیدار با فرمانده کل ژاندارمری ترکیه در منطقه بورالان ماکو  اظهار داشت: در راستای توافق وزرای دو کشور برای ارتقای تعاملات در سطوح مختلف از جمله مرزبانی و ژاندارمری ترکیه، یک نشست رسمی بین فرماندهان مرزی و ژاندارمری دو کشور در تهران برگزار و توافق نامه همکاری هم امضاء شد.

وی افزود: امروز در تداوم نشست های گذشته در تهران و با دعوت مرزبانی ناجا، فرمانده ژاندارمری ترکیه  به همراه هیأت بلند پایه به نقطه  صفر مرزی در ماکو آمدند و یک نشست دو  ساعته داشتیم. در این ملاقات موضوعات مختلفی مطرح شد و  محور گفت و گوها  در راستای ارتقای تعاملات مرزی  بود. 

فرمانده مرزبانی کشور ادامه داد: تلاش برای  افزایش امنیت منطقه از دیگر محورهای این نشست بود و موضوعاتی نیز در بحث تسهیل در ترددها در مرزهای بازرگان، رازی و سرو مطرح شد.

سردار  رضایی خاطر نشان کرد:  همچنین مقرر شد  هر 6 ماه یکبار، فرماندهان استان ها یا مناطق مرزی نشست های مشترک داشته باشند و موضوعات منطقه ای را دنبال کنند.

 مبارزه با گروهک‌های تروریستی

گفتنی است در ادامه ارتشبد عارف چتین فرمانده ژاندارمری کشور ترکیه ضمن قدردانی از میزبانی ایران برای برگزاری این نشست گفت: تعاملی خوب و همکاری نزدیک بین دو کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران و ترکیه حاکم است.

وی افزود: ما مرزبانان هر دو کشور مصمم هستیم با توجه به فعالیت گروهک‌های معاند پژاک و پ.ک.ک، قاچاقچیان کالا و ... در مرزهای هر دو طرف، مبارزه کنیم و امیدواریم با این نشست همکاری ها سرعت گرفته تا بتوانیم در مرزهای دو کشور امنیت خوبی را به ارمغان بیاوریم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: