کد خبر: ۳۷۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۶
سردار شکارچی:
سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح گفت: ایران قدرت اصلی منطقه و خلیج فارس است، اما همواره از تسلط خود برای امنیت کشور‌های حاضر در این نقطه حساس جهان استفاده کرده است.
سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح در همایش گرامیداشت روز خبرنگار در تالار نخلستان قم، گفت: ایران نه تنها برای کشور‌های منطقه تهدید به حساب نمی‌آید، بلکه ضامن امنیت آنهاست و همواره از مستضعفان جهان در برابر مستکبران حفاظت کرده است.

وی با بیان این که اقتدار ایران برای سلطه و تجاوز نیست، گفت: دشمنان با استفاده از ابزار رسانه‌ای خود، حقیقت را وارونه جلوه می‌دهند و ایران را متهم به دخالت در امور کشور‌های دیگر می‌کنند در حالی که همه آزادگان جهان از دست دخالت‌های آنان در فشار هستند.

شکارچی ادامه داد: در شرایط حساس خبرنگاران ما وظیفه دارند تحلیلی صحیح از رویداد‌های منطقه و جهان را منتشر و جهان اسلام را از سلطه دشمنان نجات دهند.

شکارچی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضع گیری ترامپ مبنی بر مذاکره با ایران گفت: هدف از این کار ایجاد تفرقه میان مردم و حاکمیت نظام است، اما اصحاب رسانه می‌توانند با نشان دادن گذشته سیاه و اعتماد ناپدیر آمریکا در مذاکرات بین المللی، این توطئه دشمن را خنثی کنند.

وی افزود: دشمنان بعد از پیروزی انقلاب، شکل گیری نظام اسلامی در ایران را به عنوان نقطه آغاز جنگ تمدن غرب با تمدن اسلامی قلمداد کردند و تمام تلاش خود را برای نابودی آن به کار گرفتند.

وی ادامه داد: با این دیدگاه آیا می‌توان مذاکره کرد؛ مذاکره با آمریکا در این شرایط به معنای گذشتن از قید اسلام و مبانی انقلاب است.
سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح گفت: برخی سیاست مداران آگاهانه و یا ناآگاهانه حرف‌هایی در خصوص مساله مذاکره ایران با آمریکا بر زبان می‌آورند، اما احساس می‌شود آنان توجهی به علت دشمنی آمریکا با نظام اسلامی ندارند.

وی ادامه داد: موضع مستحکم نظام اسلامی در برابر آمریکا، موجب عقب نشینی ترامپ شد و اگر این اقتدار نبود دشمن برای اجرای نقشه‌های شوم خود جسارت پیدا می‌کرد.

شکارچی گفت: امروز نظام اسلامی با قله‌های پیروزی تنها به اندازه یک گام فاصله دارد و در مقابل دشمنان در گام‌های پایانی نابودی خود به سر می‌برند، بنابراین نباید اجازه داد اقتدار نظام اسلامی با فلاکت دوران پهلوی مقایسه شود.

وی افزود: در جنگ روانی و رسانه ای، این خبرنگاران هستند که می‌توانند با هوشمندی، نقشه دشمن را خنثی و اقتدار نظام اسلامی را به خوبی برای مردم تبیین کنند.

وی ادامه داد: جنگ رسانه‌ای به مراتب پیچیده‌تر از جنگ سخت است و در این عرصه دشمن تلاش می‌کند سخن ناحق خود را در میان مردم ترویج کند، اما خبرنگاران با هوشمندی، فهم سیاسی، درک انقلابی و مسئولیت پذیری، قدرتمندانه در این جبهه حضور دارند و تحلیل‌های صحیح را به جامعه ارائه می‌دهند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: