کد خبر: ۳۷۳۲۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۸
دکتر هاتف خالدی گزارش می دهد:
جنگ اقلیمی توهم نیست. چنانکه پیش از این در یک آزمایش جنگی حدود 100 سال پیش انگلیسی ها در خلال جنگ جهانی اول برای فریب هواپیماهای آلمانی تلاش کردند تا ابر مصنوعی تولید کنند و یا آمریکایی ها در سالهای 1967/1968 با بذرپاشی ابرها (Cloud Seeding) بارش باران را در بخش هایی از ویتنام تا 30 درصد افزایش دادند و نیروهای ویتنامی را زمین گیر کردند.
 جنگ اقلیمی توهم نیست. چنانکه پیش از این در یک آزمایش جنگی حدود 100 سال پیش انگلیسی ها در خلال جنگ جهانی اول برای فریب هواپیماهای آلمانی تلاش کردند تا ابر مصنوعی تولید کنند و یا آمریکایی ها در سالهای 1967/1968 با  بذرپاشی ابرها (Cloud Seeding) بارش باران را در بخش هایی از ویتنام تا 30 درصد افزایش دادند و نیروهای ویتنامی را زمین گیر کردند.

همین حالا برای کاهش اثرات گل خانه ای گاز دی اکسید کربن دو زمینه تحقیقاتی در مراکز آمریکایی و چینی دنبال می شود:

 

آیا جنگ اقلیمی برای تغییرات آب و هوایی یک توهم است؟

 

 جذب گاز دی اکسید کربن موجود در هوا به روش های طبیعی و مصنوعی ( مثلا ترسیب دی اکسید کربن با اضافه کردن نوعی کربن چوبی به خاک Biochar یا کمپرس کردن دی اکسید کربن تولیدی کارخانه ها در فشار 600 بار و دفن کردن زیر اقیانوس ها یا اعماق زمین)

تزریق ماده بازتایش دهنده دی اکسید سولفور در جو استراتوسفر کره زمین برای بازتابش نور خورشید به جو به منظور کاهش دمای کره زمین (چین پروژه تحقیقاتی بزرگی را برای این طرح در سال 2015 آغاز کرده است) (منبع)

روش های مهندسی جغرافیایی Geoengineering خیال و یا توهم نیست. پروژه هایی است که از سال های گذشته آغاز شده و سالانه بودجه های هنگفتی برای آنها هزینه می شود.

آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، در سال 2009 با تاسیس مرکز «تغییرات آب و هوایی و امنیت ملی» بخش اعظمی از بودجه های تحقیقاتی مراکز مطالعات تغییرات اقلیمی را برعهده گرفته و آلن روبوک دانشمند هواشناسی دانشگاه نیوجرسی معتقد است که سیا می خواهد دانش کنترل تغییرات اقلیمی را به سلاحی برای جنگ های اقلیمی بدل کند (منبع)

علاوه بر تمام این قرائن، برخی از کارشناسان و محققان، تحقیقات مرکز HAARP را عامل برخی از طوفان ها و خشکسالی ها در ایران، ترکیه، هاییتی، یونان و فلیپین می دانند. اگرچه محققان این مرکز همه آنها را تئوری توطئه خوانده اند. (منبع)

با تمام این تفاسیر معلوم نیست چرا برخی از ایرانیان در پی اعلام خبر جنگ اقلیمی و دستکاری در اقلیم ایران - اولین بار توسط دکتر احمدی نژاد در سال 2011 و امروز توسط رییس پدافند غیرعامل سردار جلالی -  که بنا به شواهد فوق امری عملی و علمی می نماید، همواره زبان به طعن و تمسخر گشوده اند. ذهن های بسته و واداده، گویی همواره در پی رد پدیده هایی است که در مخیله آنها نمی گنجند...

 

گزارش از دکتر هاتف خالدی

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: