کد خبر: ۳۶۵۸۵
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۱
وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه اعضای باقیمانده برجام اقدام کافی در حوزه عملیاتی انجام نداده‌اند، گفت: مذاکرات را ادامه می‌دهیم اما معطل اروپا نمی‌شویم.

به گزارش پایداری ملی ، محمد جواد ظریف عصر شنبه در آیین تجدید میثاق کارکنان وزارت امورخارجه در حرم مطهر امام خمینی (ره) گفت: امسال  سمینار سفرا در شرایط خطیری برگزار شده است. به لطف خداوند و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و کمک های دیگر دلسوزان کشور توانستیم با مذاکرات برجام، سیاست ایران هراسی رژیم صهیونیستی را با شکست مواجه کنیم و در واقع می‌توان گفت دستاورد راهبردی ما در برجام کاملا در شکست و انزوای رژیم صهیونسیتی و بنیامین نتانیاهو مشهود است.

وی افزود: نتانیاهو بارها اذعان کرده است که مدت‌ها او تنها فردی بوده است که در برابر برجام ایستاده بوده است و کسی از او حمایت نمی‌کرده است. امروز هم آمریکا و صهیونیست‌ها  در پیشبرد سیاست ایران هراسی منزوی هستند و نزدیک‌ترین متحدانشان نیز با آنها در این زمینه همراهی نمی‌کنند.

ظریف ادامه داد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند آمریکایی‌ها یک اتاق جنگ اقتصادی علیه ایران ایجاد کرده‌اند و امید دارند که از این طریق بتوانند به ایران فشار بیاورند و ایران را وادار به تمکیل کنند. آنها ادعا می‌کنند که این سیاست برای تغییر رفتار جمهوری اسلامی است، ولی در جای جای سیاست‌های آمریکا و مخصوصا سیاست‌های رژیم صهیونیستی که امروز در واقع نتانیاهو سکاندار آمریکاست و مخالفت با ایران تلاش برای از هم پاشاندن ایران حتی فراتر از نظام و جمهوری اسلامی را می‌توان مشاهده کرد.

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به مذاکرات با اروپایی‌ها و اعضای باقیمانده برجام برای حفظ توافق هسته‌ای گفت: اروپایی‌ها باید در کنار بیانیه و تعهداتی که می‌دهند دست به اقدام و عمل برای حفظ این توافق بزنند. هنوز در حوزه عملیاتی به اندازه کافی از سوی غربی‌ها و اعضای باقیمانده برجام شاهد اقدام نبوده‌ایم.

وی افزود: همانطور که رهبری امروز فرمودند ما گرچه مذاکرات را با اروپا ادامه می‌دهیم ولی معطل اروپا نخواهیم شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: