کد خبر: ۳۶۳۰۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
در دیدار با «بن زاید»
وزیر خارجه آمریکا با، ولی عهد ابو ظبی شامگاه سه‌شنبه دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با، ولی عهد ابو ظبی بر ضرورت همکاری کشور‌های عربی خلیج فارس جهت مقابله با فعالیت‌های منطقه‌ای ایران تأکید کرد.

وزیر خارجه آمریکا با، ولی عهد ابو ظبی شامگاه سه‌شنبه دیدار و گفتگو کرد.

«مایک پامپئو» در دیدار با «محمد بن زاید» خواستار همکاری کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس به منظور مقابله با فعالیت‌های منطقه‌ای ایران شد.

به گزارش شبکه الجزیره، پامپئو همچنین در این دیدار تأکید کرد که واشنگتن به دنبال کاهش تنش بین کشور‌های عربی خلیج فارس و حل و فصل بحران ایجاد شده بین آن‌ها است.

او درباره همکاری کشور‌های عربی خلیج فارس برای تقویت ثبات و امنیت منطقه ابراز امیداوری کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا و، ولی عهد ابو ظبی همچنین بر ضرورت حمایت از فرآیند سیاسی در یمن که تحت نظارت سازمان ملل است، تأکید کردند.

ائتلاف سعودی اماراتی اخیرا عملیات نظامی گسترده‌ای برای اشغال بندر الحدیده آغاز کردند که به شکست منتهی شد. این ائتلاف بعد از شکست خود به دنبال تحمیل طرح خود بر نیرو‌های انصارالله یمن است.

ائتلاف ضد یمن به رهبری عربستان سعودی قصد دارد اداره بندر الحدیده را به این ائتلاف واگذار شود؛ مسئله‌ای که انصارالله یمن با این به شدت مخالف است و تأکید کرده که ائتلاف متجاوز آنچه را که در میدان نبرد نتوانسه به دست بیاورد می‌خواهد با مذاکره و ارعاب و تهدید صاحب شود.

وزیر خارجه آمریکا بعد از سفر از پیش اعلام نشده به افغانستان، سه‌شنبه وارد امارات متحده عربی شد و در گفتگو با مجله «اینترنشنال اینترست» گفت که برای متحد کردن کشور‌های عربی خلیج فارس در برابر ایران به امارات سفر کرده است. (جزئیات بیشتر)

ساعتی پیش نیز خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات آمریکایی نوشت که آمریکا به دنبال اعمال فشار بیشتر به ایران و ایجاد جایگزین برای نفت این کشور است. (جزئیات بیشتر)

وزیر امور خارجه آمریکا ساعتی پیش امارات را به مقصد بروکسل جهت شرکت در نشست ناتو ترک کرد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: