کد خبر: ۳۵۴۰۵
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۰
مدیر توزیع برق شهرستان همدان با اشاره به برگزاری مانورهای عملیاتی برق گفت: تاکنون حدود ۲۰ مانور عملیاتی برق در استان همدان برگزار شده است.
به گزارش پایداری ملی به نقل ازروابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، علی سهرابی‌بیدار با اشاره به اهم اقدامات شرکت در راستای پدافند غیرعامل اظهار داشت: جاری‌سازی نظام‌نامه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و صدور ابلاغ اعضای کمیته مدیریت بحران و پدافندغیرعامل و تشکیل کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در سطح استان و شهرستان‌ها از جمله این اقدامات است.

وی با اشاره به شناسایی و ایجاد هماهنگی و مکاتبه با تمام مراکز مهم، حساس و حیاتی مبنی بر لزوم تهیه، راه‌اندازی و فعال کردن ژنراتورها یا مولدهای اضطراری افزود: همچنین در این خصوص سناریوی مانور و مدیریت بحران برای تامین برق مراکز حیاتی، حساس و مهم به ترتیب اولویت تدوین شده است

مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافد غیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان یادآور شد: تهیه و به‌روز کردن نقشه‌های عملیاتی و نقشه‌های حفاظت و مانور و همچنین به هنگام کردن بانک اطلاعاتی از منابع موجود و مورد نیاز در مواقع بحران نیز انجام شده است.

وی ادامه داد: تبدیل شبکه‌های هوایی فشار ضعیف دارای هادی مسی به شبکه‌های هوایی با استفاده از کابل خودنگهدار با هدف پیشگیری، انجام بازدیدها و تعمیرات دوره‌ای(pm) بر روی شبکه برق و تهیه سناریوهای مانور عملیاتی برای تعمیر خطوط شهرستان‌ها با هدف پیشگیری و افزایش سطح آمادگی نیز از دیگر فعالیت‌های انجام شده در راستای پدافند غیرعامل است.

سهرابی با اشاره به برگزاری مانورهای عملیاتی برق تصریح کرد: تاکنون حدود ۲۰ مانور عملیاتی استانی که ۳ مورد آن با حضور استان‌های همجوار و به صورت منطقه‌ای بوده در استان برگزار شده است.

وی یادآور شد: این مانورها با هدف افزایش توان وآمادگی واحدهای اجرایی شرکت برای شرایط اضطراری ناشی از اقدامات تخریبی یا حوادث طبیعی، آشنایی واحدهای معین با خطوط و تاسیسات برق شهرستان‌ها و افزایش آمادگی پیمانکاران برای اقدام و همکاری در شرایط اضطراری برگزار می‌شوند.

مدیر توزیع برق شهرستان همدان ادامه داد: حضور نیروهایی از ادارات مختلف شهرستان با مدیریت مسئولین شهرستان از جمله فرمانداری و اقدامات عملیاتی همزمان در راستای مانور برقراری شریان‌های حیاتی و تبادل تجربیات و اطلاعات برای افزایش سطح هماهنگی‌ها برای اقدام لازم در شرایط اضطراری و تعمیر و اصلاح بخشی از شبکه برق شهرستان نیز از اهداف اجرای این مانورها است.

وی عنوان کرد: سنجش و پیگیری افزایش سرعت و سطح آمادگی مدیران و کارکنان در پاسخ به فراخوان‌ها در شریط اضطراری و بحران‌ها و نمایشی از قدرت مدیریت بحران بخش توزیع برق و ایجاد آرامش و اطمینان در ذینفعان از دیگر اهداف برگزاری مانورهای عملیاتی برق است.

سهرابی با اشاره به انجام هماهنگی‌های لازم با مسئولین و شهرداری‌ها در خصوص هرس درختان در حریم تاسیسات برق گفت: کمیته امنیت اطلاعات به منظور بررسی و پیشگیری از رخدادهای رایانه‌ای و بروز حوادث سایبری و مقابله با هر گونه نفوذ و دسترسی‌های غیرمجاز به اطلاعات و سایر موارد مربوط به آن در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات  و اجرای ISMS  نیز در شرکت تشکیل شده است.

وی افزود: تهیه نقشه راه مدیریت بحران برق، آموزش مدیریت بحران برای تمام سطوح همکاران و انجام مانورهای پایش هر ۶ ماه یک بار عملکرد ژنراتورهای اضطراری  مراکز مهم و حساس‌ از دیگر اقدامات اجرایی است.

مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافد غیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به تهیه سناریوهای مانور خطوط ۲۰ کیلو ولت در زمان خروج پست‌های ۶۳ کیلو ولت از مدار گفت: همچنین نقشه‌های gis و نقشه‌های مانوری شبکه‌های برق ۲۰ کیلوولت استان تهیه شده است.

وی یادآور شد: پیگیری احداث نیروگاه‌های مقیاس کوچک در سطح استان، خرید سه دستگاه دیزل ژنراتور سیار به قدرت ۱۱۰کیلوولت آمپر(برای مرکز استان) و دو دستگاه ۷۲ کیلوولت آمپر(برای شمال و جنوب  استان) برای استفاده در شرایط بحران و خرید تعداد ۱۱ دستگاه دیزل ژنراتور پانزده کیلوواتی سه فاز و ۱۱ دستگاه دیزل ژنراتور پنج کیلوواتی تک فاز برای افزایش آمادگی ستاد و تمام واحدهای اجرایی شهرستان‌ها نیز از اقدامات مهم مدیریت بحران و پدافند غیرعامل توزیع برق استان بوده است.

سهرابی با اشاره به خرید یک دستگاه ترانسفورماتور سیار به قدرت ۸۰۰ کیلوولت آمپر در راستای استفاده در شرایط بحران، خاطرنشان کرد: هماهنگی با شرکت‌های توزیع نیروی برق استاهای پشتیبان و جایگزین و تهیه و امضاء تفاهم نامه و مجهز کردن تمام خودروهای اتفاقات و عملیات سطح استان به دستگاه  GPSنیز از اقدامان انجام شده است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: