کد خبر: ۳۵۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۰
چندین گالن مواد شیمیایی در سطح خیابان ناصرخسرو، گذرگاه عابران و کنار سطل مکانیزه زباله رها شد.

به گزارش پایداری ملی، ساعت ۱۸:۴۱ روز گذشته در پی تماس شهروندان با سامانه آتش‌نشانی ۱۲۵ رهاسازی چندین گالن موادشیمیایی در خیابان ناصرخسرو، کوچه تویسرکانی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه یک را به محل حادثه اعزام کرد.

محسن مجیدی؛ افسر آماده منطقه پنج عملیات آتش‌نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: پس از بررسی‌های اولیه مشخص شد چندین گالن مواد شیمیایی در سطح خیابان ناصرخسرو، گذرگاه عابران و کنار سطل مکانیزه زباله رها شده است به گونه‌ای که به شدت امنیت و سلامتی شهروندان را تهدید می‌کرد.

وی تصریح کرد: به محض رسیدن آتش‌نشانان در محل حادثه و مشاهده دود حاصله از واکنش این مواد شیمیایی، عملیات خنثی‌سازی آغاز شد.

مجیدی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان بلافاصله با استفاده از تجهیزات کامل انفرادی به محل حادثه نزدیک شده و آتش‌سوزی ناشی از فعل و انفعالات مواد شیمیایی در سطل زباله را با آب فراوان خاموش کردند و همچنین با رعایت کامل موازین ایمنی، تمامی مواد شیمیایی را برای شناسایی محتوی گالن‌ها از محل حادثه خارج کرده، با احتیاط کامل به محل امن انتقال داده و نسبت به خنثی‌سازی آن اقدام کردند.

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ تحقیقات بیشتر درباره این حادثه توسط کارشناسان آتش‌نشانی در حال انجام است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: