کد خبر: ۳۴۵۸۱
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۱
اوّلین تحریمها، اوّلین حمله‌ها، اوّلین خیانتها، اوّلین جاسوسی‌ها، اوّلین نفوذ‌های امنیّتی، اوّلین تهاجمات وسیع و همه‌جانبه‌ی تبلیغاتی علیه انقلاب اسلامی از طرف غربی‌ها شد.
به گزارشپایداری ملی؛ رهبر انقلاب اسلامی طی سخنانی در دانشگاه فرهنگیان که پس از خروج ایالات متحده‌ی آمریکا از توافق هسته‌ای موسوم به برجام انجام شد، به برخی سخنان درباره‌ی ادامه این توافق با سه کشور اروپایی، فرمودند: «من به این سه کشور اعتماد ندارم و می‌گویم به این‌ها اعتماد نکنید». از این رو، پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR، برخی از سوابق فعالیت‌ها و اقدامات این کشور‌های اروپایی علیه جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشور‌ها را با استفاده از بیانات رهبر انقلاب بررسی و منتشر کرده است.   چند قرن تصرف و نابودی کشور‌ها امروز شما این را مشاهده میکنید؛ آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به‌خاطر علمی که تحصیل کرده‌اند، توانسته‌اند همه‌ی دنیا را تصرّف کنند. شما میدانید آمریکا، انگلیس، فرانسه و بسیاری از کشور‌های اروپایی -حتّی کشور‌های کوچک- سال‌های متمادی، بعضی‌شان قرنها، توانستند کشور‌هایی را تصرّف کنند، هستی‌های آن‌ها را به باد بدهند و نابودشان کنند؛ بر ملّتها اقتدار پیدا کردند و مسلّط شدند. بیانات در دیدار نخبگان جوان علمی ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  استعمار فرانسه در الجزایر و تونس

متأسّفانه تاریخ معاصر کمتر مورد توجّه جامعه‌ی کتاب‌خوان ما قرار میگیرد؛ بخوانید ببینید در هند چه گذشت از استعمار، در برمه چه گذشت، در منطقه‌ی آفریقا چه گذشت، در آمریکای لاتین چه گذشت، در الجزایر و تونس و مانند این‌ها به‌وسیله‌ی همین فرانسه‌ی ظاهرالصّلاحِ منظّمِ مرتّبِ مؤدّب چه گذشت و استعمار چه کرد با اینها.
بیانات در دیدار رؤسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری ۱۳۹۴/۰۸/۲۰

 صدسال توطئه علیه دنیای اسلام

توطئه‌ی علیه دنیای اسلام و این منطقه‌ی بالخصوص، جدید نیست؛ از سال‌ها قبل -از صد سال قبل، از دوران جنگ جهانی اوّل به این طرف- این منطقه دستخوش فشار‌های فراوان قدرت‌های مستکبر بوده؛ حالا یک روز انگلیس بود، یک روز آمریکا است، یک روزی در یک دوره فرانسه بود؛ قدرت‌های استکباری صد سال یا بیشتر است که اینجا مشغولند.
بیانات در دیدار اعضای مجمع جهانی اهل بیت علیهم‌السلام و اتحادیه‌ی رادیو و تلویزیون‌های اسلامی ۱۳۹۴/۰۵/۲۶

سردمداری دنیای استکبار

این وحشیگریهائی که در این یک هفته‌ی اخیر در غزه انجام گرفت... سردمداران نظام استکبار، آنقدر وقیح برخورد میکنند با این قضیه که انسان را متعجب میکنند؛ یعنی نه فقط اخم نمیکنند، نه فقط بازداری نمی‌کنند این رژیم سنگدل و ددمنش را از کارهایش، بلکه او را تقویت میکنند، تشویق میکنند، حمایت میکنند! آمریکا صریحاً حمایت کرد، انگلیس حمایت کرد، فرانسه حمایت کرد. این‌ها سردمداران دنیای استکبارند. این‌ها همان کسانی هستند که ملت‌های مسلمان، امروز در اعماق دل خود، دشمنی خشن‌تر و منفورتر از این‌ها ندارند.
بیانات در دیدار جمعی از بسیجیان و فعالان طرح «صالحین» ۱۳۹۱/۹/۱

 اوّلین تحریمها، حمله‌ها، جاسوسی‌ها و تهاجمات تبلیغاتی علیه انقلاب اسلامی

اوّلین تحریمها، اوّلین حمله‌ها، اوّلین خیانتها، اوّلین جاسوسی‌ها، اوّلین نفوذ‌های امنیّتی، اوّلین تهاجمات وسیع و همه‌جانبه‌ی تبلیغاتی علیه انقلاب اسلامی از طرف غربی‌ها شد دیگر؛ از طرف آمریکا و از طرف اروپا؛ و بعد همین‌طور جلو بیایید: قبل از جنگ تحمیلی، کمک به گروهک‌های چپ؛ گروهک‌ها چپ بودند، [امّا]حامی‌شان آمریکای راست بود!
بیانات در دیدار جمعى از دانشجویان ۱۳۹۵/۰۴/۱۲

 تلاش برای نابودی انقلاب

بحثِ اصلِ حکومت بود، اصلِ انقلاب بود؛ میخواستند انقلاب را نابود کنند. آمریکا و اروپای قدرتمند -حالا کشور‌های درجه‌ی دو و سه‌ی اروپا اهمّیّتی نداشتند، امّا اروپای اصلی یعنی انگلیس، یعنی فرانسه، یعنی آلمان، یعنی ایتالیا، این کشور‌هایی که در اروپا موقعیّتی داشتند، توانایی‌ای داشتند- یکسره همه پشت سر صدّام قرار گرفتند و هرچه توانستند به او کمک کردند؛ هرچه توانستند کمک کردند!

لشکر‌های رژیم صدّام در اوّل جنگ، لشکر‌های معدودی بودند، امکاناتشان هم امکانات متعارف بود [امّا]با گذشت زمان -هرچه زمان گذشت، شش ماه گذشت، یک سال گذشت، دو سال گذشت- روزبه‌روز به این امکانات افزوده شد. خب جنگ امکانات را از بین میبرد، ما مثلاً اوّل جنگ یک مقدار تانک داشتیم، بعد بعضی‌اش از بین رفت؛ فرض کنید که مقداری توپخانه داشتیم، بعضی‌اش از بین رفت؛ مهمّات داشتیم خیلی‌هایش از بین رفت؛ قهراً در جنگ مصرف میشود، جنگ امکانات را کم میکند؛ هرچه جنگ پیش میرفت، امکانات رژیم بعثی چند برابر میشد؛ چه کسی به او میداد؟ فرانسه، انگلیس، آلمان، آمریکا.
بیانات در دیدار نوجوانان و جوانان شرکت‌کننده در کاروان‌های راهیان نور ۱۳۹۶/۱۲/۱۹

تجهیز صدام به تسلیحات پیشرفته و مواد شیمیایی

آمریکا برای همین موشک‌ها و برای ابزار‌های دفاعی و حتّی برای نقشه‌ی میدان جنگ به صدّام کمک میکرد؛ ماهواره‌هایش و دیگران کمک میکردند. فرانسه کمک میکرد؛ فرانسه، هم موشک میداد، هم هواپیما میداد. آلمان کمک میکرد؛ موادّ شیمیایی میداد. میدانید در موارد زیادی لشکر صدّام کار شیمیایی کردند. ما چقدر جانباز شیمیایی داریم، چقدر از آن‌ها از دنیا رفتند! موادّش را آلمان به این‌ها میداد. آلمان موادّ شیمیایی در اختیار این‌ها میگذاشت که این‌ها بمب شیمیایی درست کنند. حتّی گاهی شاید بمب شیمیایی هم بهشان میداد.
بیانات در دیدار نخبگان جوان علمی ۱۳۹۶/۰۷/۲۶

همین کشور فرانسه در وسط جنگ، پیشرفته‌ترین هواپیما‌ها و بالگرد‌های خودش را داد به عراق؛ همین کشور آلمان، موادّ شیمیایی و سمّی را در اختیار رژیم صدّام گذاشت برای اینکه بتواند در جبهه‌های جنگ از موادّ شیمیایی استفاده کند.

این‌هایی که امروز به اتّهام مصرف موادّ شیمیایی، فلان گروه را، فلان کشور را مورد تهاجم قرار میدهند، رسماً، علناً موادّ شیمیایی را در اختیار صدّام قرار دادند که او بمب شیمیایی درست کند، سلاح شیمیایی درست کند و در جبهه‌ها به کار ببرد و به کار برد.
بیانات در دیدار نوجوانان و جوانان شرکت‌کننده در کاروان‌های راهیان نور ۱۳۹۶/۱۲/۱۹

 متهم کردن مسئولین درجه یک کشور در ماجرای میکونوس

یک روزی یکی از دولت‌های اروپائی نسبت به جمهوری اسلامی اظهار علاقه و ارتباط و این‌ها میکرد؛ همان دولت سر قضیه‌ی قهوه‌خانه‌ی میکونوس دادگاه تشکیل داد، مسئولین درجه‌ی یک کشور را در آن دادگاه متهم کرد! دولت‌های اروپائی با آن‌ها همدست شدند، همه‌شان سفرای خود را از تهران فراخوانی کردند؛ این‌ها که یادمان نرفته. خواستند سیلی بزنند، البته سیلی سخت‌تری خوردند.
بیانات در دیدار مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران ۱۳۹۰/۰۵/۱۶

 تبعیت از آمریکا در تحریم و تبلیغ علیه ایران

با اروپا هم ما مشکلی نداریم، اروپایی‌ها با ما مشکل ایجاد کرده‌اند. بنده به یکی از این رؤسای اروپایی که اخیراً اینجا آمده بود گفتم که اروپا باید خودش را از تبعیّت آمریکا در سیاستهایش نجات بدهد. اروپایی‌ها تبعیّت از سیاست آمریکا کردند؛ او ما را تحریم کرد، این‌ها هم تبعیّت کردند؛ او علیه ما تبلیغات کرد، این‌ها هم تبعیّت کردند. خب، ما چه کار کنیم؟ در قضایای مختلف، اروپایی‌ها بودند که ابتدای به دشمنی کردند.
بیانات در دیدار رئیس و اعضاى مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۴/۱۲/۲۰

دخالت در قدرت دفاعی جمهوری اسلامی

اینکه دولت‌های اروپایی بیایند همان حرفی را بزنند که او دارد میزند که ایران چرا در منطقه حضور دارد -خب تا چشمتان کور! چرا حضور نداشته باشد؟ - یا [وقتی]او ایراد کند که چرا شما موشک دو هزار کیلومتری یا مثلاً فرض کنید سه هزار کیلومتری دارید، این‌ها هم بیایند همان حرف را بزنند، اینکه خب معنی ندارد! به شما چه ربطی دارد؟ [خود]شما چرا موشک دارید؟ شما چرا موشک اتمی دارید؟ چرا سلاح اتمی دارید؟ اینکه در قدرت دفاعی جمهوری اسلامی بخواهند دخالت بکنند و حرف بزنند، نه؛ این را هم مطلقاً از اروپایی‌ها ما قبول نمیکنیم؛ و هم‌آواز نشوند با آمریکا در حرف زوری که میزند و حرف غلطی که از او سر میزند.
بیانات در دیدار نخبگان جوان علمی ۱۳۹۶/۰۷/۲۶

 ایفای نقش پلیس بد در مذاکرات برجام توسط فرانسوی‌ها

جمهوری اسلامی نسبت به فرانسه چه ستیزه‌گری‌ای کرده؟ کشور فرانسه، چون امام مدّتی در آنجا بود، حتّی مورد تمجید نیرو‌های انقلابی هم بود، امّا خب می‌بینید که چه‌کار میکنند. دیدید در قضیّه‌ی هسته‌ای که فرانسوی‌ها نقش پلیس بد را اجرا کردند -البتّه مدیریّت برنامه با آمریکایی‌ها بود، معلوم بود لکن در قضیّه‌ی هسته‌ای بدترین موضع را فرانسوی‌ها [گرفتند]- ما با فرانسوی‌ها چه‌کار کرده بودیم؟ ستیزه‌گری کرده بودیم؟
بیانات در دیدار مسئولان نظام ۱۳۹۵/۰۳/۲۵

 لج‌بازی و خباثت در مذاکرات برجام

گاهی در تعبیرات آدم می‌شنود از بعضی از دوستان که میگویند جامعه‌ی بین‌المللی! جامعه‌ی بین‌المللی را آن‌ها میگویند، جامعه‌ی بین‌المللی‌ای در مقابل ما نیست؛ یک آمریکا و سه کشور اروپایی؛ همین. آن‌هایی که در این مسئله دارند با ملّت ایران لج‌بازی و کج‌تابی و بدعهدی و خباثت میکنند، یکی آمریکا است، یکی [هم]سه کشور اروپایی؛ کس دیگری در مقابل ما نیست.
بیانات در دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام ۱۳۹۴/۰۱/۲۰

جنایت در حمله به سوریه

این حمله‌ی سحر دیشب به سوریه یک جنایت است! بنده صریحاً اعلام میکنم رئیس‌جمهور آمریکا، رئیس‌جمهور فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایتکارند و جنایت کردند! البتّه طَرْفی هم نخواهند بست، سودی هم نخواهند برد.
بیانات در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشور‌های اسلامی ۱۳۹۷/۰۱/۲۵

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: