کد خبر: ۳۴۵۱۴
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
رئیس کارگروه پدافند غیرعامل سایبری و مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: راه اندازی آزمایشگاه امنیت سایبری نیاز ضروری این استان است.

به گزارش پایداری ملی، از سمنان، سید مسعود رضایی در شواری پدافند غیرعامل استان سمنان اظهار داشت: پیگیری برای راه اندازی این آزمایشگاه در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

وی با اشاره به ایجاد کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات در این اداره کل گفت: این مهم با هدف شناسایی مراکز و سامانه های این استان در حوزه‌ فناوری الکترونیک و ارتباطات و اطلاعات ایحاد شده است.

سمنان| آزمایشگاه امنیت سایبری در استان سمنان راه اندازی شود

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با بیان اینکه پیگیری راه اندازی آزمایشگاه امنیت سایبری در دستور کار این اداره کل قرار دارد اضافه کرد: در راستای ارتقاء و افزایش امنیت سایبری استان دوره‌های آموزشی حفاظت اسناد دیجیتال در استان برگزار شده است.

میررضایی گفت: برگزاری رزمایش‌های مختلف، کارگاه آموزشی بلاک چین و امنیت شبکه‌های سایبری از دیگر اقدامات انجام گرفته در راستای ارتقای امنیت فضای سایبری در استان سمنان است.

وی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل در حوزه سایبری به عنوان یکی از اولویت‌های مهم پدافندی استان سمنان تعیین شده است خاطرنشان کرد: از این رو باید چالش‌ها و مشکلات حوزه امنیت سایبری در استان سمنان احصا و برای آن راهکارهای پدافندی اندیشیده شود.

رئیس گارگروه پدافند غیرعامل سایبری استان سمنان با اشاره به اینکه با توجه به وضعیت اقتصادی امروز کشور، اعتبار کافی برای خرید تجهیزات امنیت سایبری وجود ندارد عنوان کرد: این موضوع، اهمیت توجه به مصوبات پدافندی در حوزه سایبری را برای دستگاه‌های اجرایی دوچندان می‌کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: