کد خبر: ۳۴۳۸۷
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به خروج کامل آمریکا از برجام و از سرگیری تحریم های هسته ای، گفت: مت ایران صدای تپش مجدد قلب راکتور هسته‌ای اراک را خواهند شنید.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به خروج کامل آمریکا از برجام و از سرگیری تحریم‌های هسته ای، گفت: مت ایران صدای تپش مجدد قلب راکتور هسته‌ای اراک را خواهند شنید.

ابوالفضل حسن بیگی پیرامون صحبت‌های شب گذشته ترامپ درباره خروج از برجام، ضمن بیان اینکه با خارج شدن ترامپ از برجام قلب راکتور هسته‌ای اراک بازگشایی و به صدا در خواهد آمد، تأکید کرد: با توجه به خروج کامل ترامپ از برجام، ایران قلب راکتور هسته‌ای اراک را بازگشایی کرده و تولید سانتریفیوژ را با سرعت بیشتر از سر خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام مهم نیست چرا که خودش ضرر می‌کند، افزود: ما در بحث هسته‌ای به دانش و فناوری لازم رسیده و دستمان در این زمینه باز است از سوی دیگر اعلام می‌کنیم که با این تصمیم ترامپ ملت ایران اسلامی چیزی از دست نداده و فعالیت‌های هسته‌ای خود را از سر خواهد گرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران، در طول این ۴۰ سال که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، همواره مورد هجمه کشور‌های غربی و رژیم صهیونیستی قرارگرفته، اما این موضوع موجب شده است که ایران روزبه‌روز قوی‌تر شود.

حسن بیگی بیان کرد: امروز ایران اسلامی آن‌قدر اقتدار دارد که بتواند با اتکا به خود در مقابل جبهه غرب ایستادگی کند لذا این بار نیز قطعاً در مورد اقدامات ترامپ پیروز اصلی ایران خواهد بود.

وی افزود: ترامپ در زمان انتخابات ریاست جمهوری به مردم کشورش قول‌هایی حول پنج محور داد که حل معضلات این کشور با کانادا، سخت‌گیری و اعمال محدودیت برای ورود مهاجران مکزیکی، مبارزه با داعش، مهار چین و عدم پایبندی ایران به توافق هسته‌ای بود که امروز در اکثر موارد نیز با شکست مواجه شده است.

این عضو خانه ملت گفت: ترامپ باید با این سیاست‌های شکسته خورده، استعفا می‌داد، اما در حال حاضر برای فرار روبه‌جلو و نشان دادن قدرتش در بین هم‌پیمانان عربستانی و اسرائیلی، با برهم زدن برجام، افکار عمومی را فریب می‌دهد.

حسن بیگی گفت: نخبگان آمریکا در تلاش بودند که ترامپ از برجام خارج نشود، اما این تلاش‌ها محقق نشد و این موضوع قطعاً به ضرر آمریکا تمام خواهد شد چراکه ایران درباره تمام تصمیمات او برنامه‌ریزی کرده و آمادگی کامل دارد.

وی با تاکید بر اینکه موضع ایران اسلامی واضح است، گفت: امروز اگر غرب در برجام مانده و به خواست آمریکا تن ندهند، ایران هم خواهد ماند در غیر این صورت عواقب بر هم خوردن برجام با آمریکا است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: