کد خبر: ۳۳۸۴۹
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
فیروزآبادی:
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: تاریخی برای مسدود کردن تلگرام مطرح نشده، اما هرآن ممکن است شرایطی برای انسداد تلگرام پیش بیاید.
به گزارش پایداری ملی، دکتر سیدابولحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و رییس مرکز ملی فضای مجازی در برنامه ذره بین رادیو تهران گفت: تلگرام مسدود نمی‌شود و فعلا تصمیمی در رابطه با انسداد تلگرام اتخاذ نشده است.

وی ادامه داد: تاریخی برای مسدود کردن تلگرام مطرح نشده، اما هرآن ممکن است شرایطی برای انسداد تلگرام پیش بیاید. از کسب و کار‌ها و موسساتی که کانال‌های زیادی دارند دعوت شده از پیام رسان‌های خارجی به پیام رسان‌های داخلی کوچ کنند.

او گفت: من هم از تلگرام و اینستاگرام استفاده می‌کنم و بنا به تعهدی که به پیام رسان‌های داخلی دارم از آن‌ها نیز استفاده می‌کنم.

فیروزآبادی اظهار داشت: در حوزه پیام رسان‌ها نوعی نابسامانی در کشور وجود دارد. اقدامات وسیعی بنا به دستور رییس جمهوری در دی ماه ۹۶ انجام شد که فرمودند: کشور باید از پیام رسان غالب خارج شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: کسانی که با کوچ پیام رسان‌های خارجی به داخلی کسب و کارشان دچار اختلال میشودبه آن‌ها بیمه بیکاری تعلق میگیرد. در مقایسه با کاربرانی که از پیام رسان‌های خارجی استفاده می‌کنند رقم کاربران استفاده کننده از پیام رسان‌های داخلی بسیار کم است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: به پیام رسان داخلی انواع تهمت‌ها زده شده. به طور جدی در سال ۹۷ در حوزه پیام رسان‌ها باید اولین پیام رسان، داخلی باشد، پیام رسان‌های خارجی هم میتوانند فعالیت کنند به شرطی که تابع قوانین جمهوری اسلامی باشند. به بحث حفاظت از حریم خصوصی مردم اهمیت میدهیم، کمیته‌ای تشکیل میدهیم تا محتوا نیز حفاظت شود.

شهروندان حق دارند از هر پیام رسانی استفاده کنند به شرط اینکه تابع قوانین کشور باشد. ما به دنبال پیام رسانی با کاربران بالا و قابلیت اشتغال زایی هستیم و برای دارا بودن دانشگاه‌ها به اینترنت بدون فیلتر به دنبال فرمولی مناسب هستیم.

وی تاکید کرد: اطلاعات مردم دارایی‌های مردم هستند نهایت تلاش را داریم که حریم مردم در پیام رسان‌های داخلی حفظ شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: