کد خبر: ۳۳۷۶۸
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
با حضورنمایندگانی ازکشورهای پنج به علاوه یک؛
همایش همکاری های بین المللی هسته ای دو کشور ایران و چین به عنوان دو شریک بزرگ تجاری، فرهنگی و اقتصادی صبح امروز (چهارشنبه) در پکن آغاز شد.
به گزارش پایداری ملی، این همایش در شرایطی برگزار می شود که پیشتر در ماه های گذشته همایش هایی درباره انرژی صلح آمیز هسته ای در شهرهای بروکسل، مسکو و اصفهان برگزار شده است.

در گردهمایی امروز چهارشنبه در پایتخت چین که با میزبانی این کشور برگزار می شود نمایندگانی از کشورهای پنج به علاوه یک شرکت دارند.

در جریان این سمینار شرکت کنندگان در مورد مسایل و موضوعات مختلف از جمله چشم انداز همکاری های بین المللی هسته ای درچارچوب برجام و ضمیمه سوم آن بحث و تبادل نظر می کنند.

بر اساس برنامه مذکور ، معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی ایران و معاون سازمان انرژی اتمی چین به همراه مقام های عالی رتبه وزارت خارجه این کشور و سفیر ایران در چین دراین مراسم سخنرانی می کنند.

قرار است در این نشست طرفین درباره رویدادهای بین المللی مرتبط بحث ها و رایزنی های کارشناسی انجام دهند و در باره مسایل ذی ربط بحث و رایزنی کنند.

مذاکره در باره همکاری در حوزه های مرتبط و مورد علاقه و بازدید دانشمندان و مهندسان ایرانی از تاسیسات هسته ای کشور چین از دیگر برنامه های این همایش است.

در حال حاضر شرکت ملی انرژی اتمی چین موسوم به 'سی ان ان سی' مشاور سازمان انرژی اتمی ایران در بازطراحی و نوسازی راکتور آب سنگین خنداب است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: