کد خبر: ۳۲۸۴۵
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۳
جانشین سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: اگر الزامات پدافند غیر عامل در مرحله طراحی و شروع پروژه ها مدنظر قرارگیرد علاوه بر کاهش هزینه ها، رعایت این الزمات باعث کاهش سرعت انجام پروژه ها نخواهد شد.
به گزارش خبرنگار پایداری ملی،  نشست دبیران پدافند غیرعامل شهرداری های کشور با حضور دکتر زارعی جانشین سازمان پدافند غیرعامل کشور به همت معاونت امور شهری سازمان پدافند غیر عامل در سالن شهید آبشناسان سازمان پدافند غیر عامل کشور برگزار شد.

مهندس کریمی، معاون امور شهری ضمن خوش آمدگویی به حاضران هدف از این همایش را آشنایی نزدیکتر با همکاران سازمان پدافند غیر عامل در شهرداری ها و تببین اهداف و برنامه ها و جایگاه پدافند غیر عامل در شهرداری ها بیان کرد.

اولین سخنران این همایش دکتر علی اصغر زارعی، جانشین سازمان پدافند غیر عامل در سخنان خود به نقش سازمان پدافند غیر عامل و مسئولیت این سازمان در توجه به رعایت الزامات پدافند غیر عامل در زیر ساختهای شهری پرداخت.

اولین نشست دبیران پدافند غیرعامل شهرداری های کشور در سازمان پدافند غیرعامل برگزار شد

وی با اشاره به رعایت مباحث دفاع غیر نظامی در بسیاری از کشورها اظهار داشت: برخی از کشورها که حتی  سابقه تهاجم و حمله نظامی به آنها وجود ندارد اصول و الزامات پدافندی را در زیرساخت ها و تاسیسات کشورشان بکار گرفته اند.بنابراین لازم است توجه جدی تری به این موضوع در سازمانها و نهادها و از جمله شهرداری صورت گیرد.

اولین نشست دبیران پدافند غیرعامل شهرداری های کشور در سازمان پدافند غیرعاhttps://paydarymelli.ir/files/fa/news/1396/11/25/85040_657.jpgمل برگزار شد

دکتر زارعی با بیان اینکه بخش زیادی از مشکلات پدافند غیرعامل مربوط به زیرساخت ها و تاسیساتی است که از قبل بدون توجه به الزامات پدافندی ساخته شده اند و تصحیح آنها نیازمند صرف هزینه زیاد و در برخی موارد غیرقابل اجرا می باشد تاکید کرد: الزامات پدافند غیر عامل در مرحله طراحی و شروع پروژه ها مدنظر قرارگیرد. در این صورت علاوه بر کاهش هزینه ها، رعایت این الزمات باعث کاهش سرعت انجام پروژه ها نخواهد شد.

مهندس موفق رئیس پدافند غیر عامل سازمان شهرداری ها از دیگر سخنرانان این نشست بود که در سخنان خود ضمن تاکید مجدد در رعایت الزامات پدافند غیر عامل در طرح ها و پروژه ها به تشریح قوانین و نحوه تعامل و ارتباط  مسئولین پدافند غیر عامل شهرداری ها با مجموعه شهرداری و سازمان شهرداری ها پرداخت.

اولین نشست دبیران پدافند غیرعامل شهرداری های کشور در سازمان پدافند غیرعامل برگزار شد

در پایان مهندس کریمی و کارشناسان معاونت امور شهری و تهران سازمان پدافند غیرعامل به تشریح شرح وظایف مسئولین پدافند غیر عامل شهرداری ها و نحوه انجام پروژه ها و انعقاد  قراردادهای مربوط به حوزه پدافند غیرعامل پرداخته و به سوالات شرکت کنندگان در این زمینه پاسخ گفتند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: