کد خبر: ۳۲۷۲۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۹
جانشین سازمان پدافند غیرعامل کشور:
جانشین سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: در گذشته رویکرد آمریکایی ها نسبت به کشور ما انهدام بود و چون موفق نشدند آن را عملی کنند رویکرد مردم محوری را جایگزین آن کرده اند.
به گزارش ایرنا علی‌اصغر زارعی شامگاه سه‌شنبه در همایش تجلیل از مقام دانشجو و برپایی کرسی آزاد اندیشی در سازمان تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: برای قدم گذاشتن در مسیر درست ، نیاز به شناخت کامل دشمن است.

وی گفت: دشمن اگر تاکنون نتوانسته انقلاب اسلامی ایران را شکست دهد به دلیل مدیریت حرکتی امام خمینی(ره) و اصولی است که انقلاب بر پایه آن‎ها بنیان شده است.

وی با اشاره به توجه به بحث تهدیدها در دانشگاه‎ها اظهار کرد: امروزه باید در همه حوزه‌ها به تهدیدها توجه کرد و آن‌ها را جدی گرفت به عنوان مثال شبکه‌های اجتماعی به تهدید تبدیل شده است هرچند بی‌نیاز از آنها نیستیم ولی در کنار فرصت‌هایی که ایجاد می‌کنند باید به تهدیدات آنها هم توجه کرد.

جانشین سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به ماهیت شناسی تهدیدات اظهار کرد: اگر می‌خواهیم با دشمن مبارزه کنیم باید ابتدا او را بشناسیم و اگر ما دشمن را نشناسیم در برابر آن نمی توانیم دفاع کنیم.

زارعی با اشاره به هجمه‌های فرهنگی، سیاسی، حملات زیستی ،هسته‌ای، شیمیایی و تحریم‌ها به عنوان طیف‌های مختلف تهدید اظهار کرد: امروز حتی از علم ژنیتک برای برخورد با جهان اسلام بهره برداری می‌شود.

وی با بیان این که امروز صحنه مبارزه ما استکبار جهانی است بیان کرد:در بعد نیروهای مسلح مشکلی نداریم و از سایت‌های موشکی بسیار قوی برخوردار هستیم که می‌توانیم مقابل تهدیدات ودشمنان بایسیتم.

جانشین سازمان پدافند غیرعامل کشور توضیح داد: درمیان اسنادی که اخیرا از آمریکایی‌ها منتشر شده اسنادی هست که نشان می دهد آنها روسیه، چین و ایران را دشمنان اصلی خود می دانند.
زارعی اظهار کرد: آمریکایی‎ها ایران را در این سند دشمن خود می‌دانند ولی بعضی در کشور ما هنوز نگاهی تعاملی به دشمن دارند.

وی افزود: در این سند «راهبرد قدرت اعمال فشار» به عنوان استراتژی آمریکایی‌ها آمده و مقابله با دشمنان بدون جنگ و درگیری در آن قید شده است.

وی با بیان این که در مدل سازی جدید، آمریکا نوع به کار گیری از قدرت نظامی را تغییر داده اظهار کرد: در راهبرد قدرت اعمال فشار دشمن در میان قدرت نرم و سخت قرار می‌گیرد که این رویکرد تلاشی برای جایگزینی گزینه نظامی است .

جانشین سازمان پدافند غیرعامل کشور محورهای راهبرد قدرت اعمال فشار در سند آمریکایی ها را مبانی راهبرد، اهداف راهبرد، ضوابط استفاده از آن، مزیت‌های آن و گزینه‌هایی غیر از نیروی نظامی برای رسیدن به اهداف دانست.

در پایان این نشست از خانواده شهید مینا جدیدی‌فیاض از شهدای حمله تروریستی حله عراق و دانشجوی دانشگاه امیرالمومنین اهواز تجلیل شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: