کد خبر: ۳۲۰۲۳
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۱
در نشستي با حضور جانشين سازمان پدافند غيرعامل كشور
اقدامات پدافندي در حوزه سلامت استان در نشستي به رياست معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار و با حضور جانشين سازمان پدافند غيرعامل كشور، معاونان اين سازمان و جانشين قرارگاه زيستي بررسي و بر عملياتي شدن فاز دوم مركز ملّي مهارت آموزي و آموزشي CBRNEيزد تاكيد شد.
به گزارش خبرنگار پايداري ملّي، در ادامه سفر دکتر علي اصغر زارعي جانشين سازمان پدافند غيرعامل كشور و معاونان اين سازمان به استان يزد، نشست بررسي اقدامات پدافندي در حوزه سلامت استان به رياست معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار در استانداري يزد برگزار شد.

«محمدعلي طالبي» در اين نشست ضمن قدرداني از حضور جانشين سازمان پدافند غيرعامل كشور و معاونان اين سازمان در استان يزد گفت: خوشبختانه ارتباط و تعامل بسيار خوبی بین سازمان پدافند غیر عامل کشور و استان یزد وجود دارد.

جانشين شوراي پدافند غيرعامل استان اظهار اميدواري كرد: با تداوم این ارتباط موثر شرایط لازم برای انجام پروژه هاي بزرگ حوزه پدافند غیرعامل در استان یزد فراهم شود.

اقدامات پدافندي در حوزه سلامت استان يزد بررسي شد

سردار علي مهدي پور جانشين قرارگاه زيستي سازمان پدافند غيرعامل كشور نيز در اين نشست آمادگي اين سازمان را در حمايت همه جانبه از طرح پيشنهادي اداره كل پدافند غيرعامل استانداري و دانشگاه علوم پزشكي حضرت آيت الله شهيد صدوقي(ره) يزد در رابطه با تحقيق و پژوهش درخصوص بيماري هاي غيرواگيردار و صعب العلاج اعلام كرد و خواستار شد استان يزد به صورت پايلوت اين مهم را انجام دهد.
همچنين در اين نشست بر عملياتي شدن فاز دوم مركز ملّي مهارت آموزي و آموزشي CBRNE يزد و تحقق تفاهم نامه منعقد شده در سازمان تاكيد شد.

اقدامات پدافندي در حوزه سلامت استان يزد بررسي شد

این مرکز آموزشی و مهارت آموزی در مساحتی بالغ بر 51 هزار متر مربع پیش بینی شده است و شامل اورژانس پیش بیمارستانی و رفع آلودگی اولیّه، اورژانس بیمارستانی، آزمایشگاه های تشخیص طبّی و بیولوژیک و واحد تحقیقات، پژوهش، مدیریت و پشتیبانی خواهد بود و نیروهای عملیاتی را برای مقابله با خطرهای شیمیائی، بیولوژیک، پرتویی، رادیواکتیو، هسته ای و انفجاری آموزش مي دهد.
گفتنی است فاز یک این مرکز توسط خیّر «محمدحسین جوکار» با هزینه ای بالغ بر 15 میلیارد ریال ساخته شده و به بهره برداري رسيده است. 
  

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: