کد خبر: ۳۱۱۴۸
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۹
سردار جلالی در افتتاح مرکز فرهنگی هنری فاطر:
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور : سازمان پدافند غیرعامل کشور نیاز به یک ساماندهی با رویکرد اقتصادی سازی اقدامات فرهنگی و حذف هزینه های اضافی وسازماندهی نیروهای بسیج ،داوطلب و ارزشی در حوزه های فرهنگی و هنری و مرتبط با پدافند غیرعامل وجود دارد به همین دلایل مرکز فرهنگی هنری فاطر تاسیس شد.
به گزارش خبرنگار پایداری ملی، سردار دکتر غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در افتتاح مرکز فرهنگی هنری فاطر وابسته به این سازمان ضمن سلام و صلوات بر روح امام راحل و شهدا گفت:درسازمان پدافند غیرعامل کشور نیاز به یک ساماندهی با رویکرد اقتصادی سازی اقدامات فرهنگی و حذف هزینه های اضافی وسازماندهی نیروهای بسیج  و داوطلب ارزشی در حوزه های فرهنگی و مرتبط با پدافند غیرعامل وجود دارد، به همین دلایل مرکز فرهنگی هنری فاطر تاسیس شد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد:حوزه های مختلف هنری ظرفیت نهادینه سازی و بیان مفاهیم و اهداف پدافند غیر عامل را دارند.

دکتر جلالی با اشاره به علاقه مقام معظم رهبری به هنر بیان کرد: مفاهیم اصلی انقلاب اسلامی باید به جان ها بنشیند و باور شود و مهمترین راه برای رسیدن به این هدف استفاده از هنر و توانایی هنرمندان است.

در حوزه پدافند غیرعامل باید به باورهایی از جنس فرهنگ و هنر برسیم + تصاویر

وی ادامه داد: از آن جایی که هر کاری تا تبدیل به باور نشود اثر ندارد در حوزه پدافند غیرعامل هم باید به باورهایی از جنس فرهنگ و هنر برسیم. در واقع این حوزه بخشی از مفاهیم استراتژیک دفاعی یک کشور است که انتظاراتی از سازمانها و مسئولین کشور دارد. هر کار هنری یک قالب شامل اهداف، محتوا و پیام  دارد . پیام ما در سازمان پدافند غیرعامل مقاومت در برابر تهدیدات و تاب آوری های زیرساخت ها برای حفظ جان مردم می باشد.

در حوزه پدافند غیرعامل باید به باورهایی از جنس فرهنگ و هنر برسیم + تصاویر

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اهمیت پرداختن به مسائل این حوزه توضیح داد: پدافند غیرعامل زمانی میتواند خوب کار کند که با استفاده از قابلیت های فرهنگی به دل مردم و مخاطبین مخصوصا جوانان بنشیند و تبدیل به نگاهی جاودانه و پایدار شود و در نهایت یک عمق دفاعی برای کشور ایجاد کند.

در حوزه پدافند غیرعامل باید به باورهایی از جنس فرهنگ و هنر برسیم + تصاویر

دکتر جلالی ادامه داد: مرکز فرهنگی هنری فاطر به همین دلیل راه اندازی شده که با توجه به ظرفیت های داوطلبانه و بسیجی بتواند تولیداتی با محور پدافند غیرعامل داشته باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: