کد خبر: ۲۹۱۱۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان بروجرد:
دکتر سیف مدیرکل پدافند غیرعامل مباحث پدافند غیرعامل را از مدیریت بحران مجزا دانست و بیان کرد: عدم ایجاد مرز مشخص بین پدافند غیرعامل و مدیریت بحران منجر به عدم توجه به اهمیت پدافند غیرعامل و تهدیدات انسان ساخت خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایداری ملی، در این جلسه که با حضور فرماندار بروجرد، مدیرکل پدافند غیرعامل استان و روئسای یازده گانه کارگره ها برگزار شد، مهندس کورانی فر با اشاره به شرایط منطقه، خاطرنشان کرد همواره باید به دو بعد دفاع با سلاح و دفاع بدون سلاح توجه شود.

وی افزود تهاجم نظامی مستلزم صرف هزینه های سنگین می باشد و از طرفی تهاجم غیر نظامی در عین هزینه کمتر می تواند خسارات سنگینی را به کشور های هدف وارد نماید.

توجه ویژه به عملکرد سریع پدافند غیر عامل در تمامی حوزه ها امری حائز اهمیت است

در ادامه دکتر سیف مدیرکل پدافند غیرعامل مباحث پدافند غیرعامل را از مدیریت بحران مجزا دانست و بیان کرد: عدم ایجاد مرز مشخص بین پدافند غیرعامل و مدیریت بحران منجر به عدم توجه به اهمیت پدافند غیرعامل و تهدیدات انسان ساخت خواهد شد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان افزود: منشا تهدیدات حوزه پدافند غیرعامل انسان می باشد بنابراین توجه ویژه به عملکرد سریع پدافند غیر عامل در تمامی حوزه ها امری حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: در حوزه پدافند غیرعامل دشمن روزانه از علم های نوین و روش های جدید برای ایجاد تهدید استفاده می کند لذا ضروری است پدافند غیرعامل جهت جلوگیری از وقوع خسارات احتمالی مطابق با علوم و روش ها ی نوین اقدام نماید.

سیف همچنین بر هزینه کرد یک درصد از اعتبارات تملک دارایی دستگاه های اجرایی مطابق با قانون برنامه ششم توسعه در راستای اقدامات پدافند غیرعاملی تاکید نمود.

در پایان احکام روئسای جدید کارگروه های یازده گانه شورای پدافند غیرعامل شهرستان بروجرد توسط فرماندار به همه مسئولین دستگاه های اجرایی ذیربط ابلاغ گردید و بر تشکیل مستمر جلسات کارگروه ها، پیگیری مصوبات و ارسال نتایج به شورای پدافند غیرعامل شهرستان تاکید شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: