کد خبر: ۲۴۴۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۰
در سومين همايش مصون سازي زيرساخت هاي كالبدي:
باهنر : رهبر انقلاب با بصيرت خود در خصوص حوزه سايبري ، تاسيس شوراي فضاي مجازي با هدف فرماندهي موضاعات مرتبط را دستور دادند. اين بصيرت نيز در پدافند غيرعامل يعني دشمن شناسي، ابزار شناسي دشمن و به موقع عمل كردن است.
به گزارش خبرنگار پایداری ملی، باهنر در سومين همايش مصون سازي زيرساخت هاي كالبدي كشور گفت : پدافند در حوزه دفاعي باعث شده است كه ايران در آشوب هاي نظامي منطقه، چون جزيره امني باشد. 
وي با مطرح كردن موضوع تحريم هاي ايران گفت : ايران پس از انقلاب در تحريم هاي بسياري بوده و همين تحريم ها عامل پيشرفت ما در بخش هاي متفاوت گرديد كه در بخش هاي نظامي ، بخشي از آن را براي نمايش قدرت ملي ايران نشان داديم.
وي درباره تاريخ فعاليت پدافند غيرعامل گفت: سازمان پدافندغيرعامل از قدمت كمتري نسبت به آفندهاي دفاعي برخوردار است اما پيشرفت هاي چشمگيري در همين مدت زمان كوتاه داشته است.
باهنر: بصيرت پدافند غير عامل يعني شناسايي دشمن، ابزار آن و مقابله به موقع
وي ادامه داد: پدافند غيرعامل صرفا نظامي نيست و موضوع امروز مرتبط با اين سازمان ، تحريم هاست و رويكرد اقتصاد مقاوتي ، بهترين اقدام بوده است. 
باهنر در خصوص جنگ نرم گفت : امروزه جنگ نرم اولويت اول دشمنان ايران محسوب ميشود و از هر طريقي در تلاش براي نفوذ هستند كه مهمترين آنها تخليه اطلاعاتي از افراد ، خصوصا مسئولين فعال و حوزه سايبري است . 
وي در خصوص تاسيس شوواي فضاي مجازي گفت : رهبر انقلاب بعد از سال ٨٨ به موضوع بصيرت بسيار تكيه داشته اند كه بصيرت ايشان در خصوص حوزه سايبري تشكيل تاسيس شوراي فضاي مجازي با هدف فرماندهي موضاعات مرتبط است . 
وي ادامه داد: بصيرت در پدافند غيرعامل يعني دشمن شناسي، ابزار شناسي دشمن و به موقع عمل كردن است. 
باهنر ادامه داد : پدافند در خصوص بومي سازي بايد به موضوع هزينه و فايده توجه داشته باشد . نماينده اسبق مجلس شوراي اسلامي با اشاره به برنامه ششم توسعه گفت : برنامه ششم توسعه بسيار مهم است، معضلاتي چون كمبود آب، ريزگردها ، ايجاد خشكسالي و ... در اين برنامه گنجانده شده است كه ارتباط غيرمستقيم با پدافند در خصوص مصون سازي دارد؛ كه اميدوارم در كنش هاي مجلس و دولت اين برنامه به نتيجه ي مطلوب برسد.  
باهنر: بصيرت پدافند غير عامل يعني شناسايي دشمن، ابزار آن و مقابله به موقع
باهنر در پايان سخنان خود گفت: يكي از معضلاتي كه بارها به آن اشاره كرده ام ، رها كردن ٢٠٠٠ كيلومتر سواحل جنوبي كشور از بندر چابهار تا بندر امام خميني است كه و پدافند بايد به آن توجه كند، زيرا با استفاده بهينه از اين مناطق قادر به جذب سرمايه هاي خارجي ميشويم و از طرفي امكان ايجاد تاسسات حياتي و مهم را به دور از جمعيت احداث كنيم .
باهنر: بصيرت پدافند غير عامل يعني شناسايي دشمن، ابزار آن و مقابله به موقع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: