کد خبر: ۲۳۶۷۵
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۶
اوباما برای اولین بار در آمریکا، سازمان امنیت سایبری تشکیل می‌دهد.
به گزارش پایداری ملی،  کاخ سفید یکی از سرداران بازنشسته‌ی نیروی هوایی کشور را به‌عنوان اولین وزیر فدرال امنیت سایبری آمریکا، معرفی کرد. این سمت هشت ماه پیش به‌منظور افزایش امنیت سایبری کشور در مقابل هکرها ایجاد شده بود.

گرگوری توهیل (Gregory Touhill)، قرار است از شبکه‌های دولتی و زیرساخت‌های حیاتی کشور در مقابل حملات حفاظت کند.

دولت فدرال آمریکا در یک سال گذشته، امنیت سایبری را یکی از اولویت‌های خود قرار داده است. این روند پس از حمله به سیستم‌های مهم این کشور از جمله سیستم‌های آژانس امنیت ملی و حزب دموکرات توجه بیشتری جلب کرد. مقامات اطلاعاتی آمریکا ادعا می‌کنند، روسیه پشت این حملات بوده و قصد دارد با دخالت بر سیستم‌های انتخاباتی، کشور را دچار چالش کند.

این سمت در ماه فوریه با بودجه‌ی 19 میلیارد دلاری و با حمایت کنگره و دولت فدرال ایجاد شد. این در حالی است که سمت مذکور یک پست سیاسی است و رئیس جمهور بعدی می‌تواند در ماه ژوئیه سال آینده مسئول آن را تغییر دهد.

در حال حاضر توهیل وزیر یا معاون مشاور امنیت سایبری و ارتباطات در وزارت امنیت داخلی آمریکا محسوب می‌شود. وی کار خود را از ماه آینده آغاز خواهد کرد.

وظایف این مقام شامل ایجاد و اجرای سیاست‌های مناسب برای حفاظت از اطلاعات در مراکز فدرال آمریکا و حسابرسی دوره‌ای و تشخیص نقاط ضعف، است.

همچنین، گرنت اشنایدر (Grant Schneider) که در حال حاضر مسئول سیاست‌های امنیت سایبری کاخ سفید است، به‌عنوان معاون توهیل به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

منبع: سایبربان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: