کد خبر: ۲۳۳۳۱
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۹
استاندار هرمزگان:
بندرعباس - استاندار هرمزگان با بیان اینکه پدافند غیرعامل تنها برای پوشش بخش دفاعی نیست بلکه برای زیرساخت های کشور و مردم هم ضروری است، گفت: قدرت دفاع سایبری افزایش یابد.
به گزارش پایداری ملی، به نقل از استانداری هرمزگان، جاسم جادری در نشست شورای پدافند غیرعامل استان هرمزگان با بیان اینکه پدافند غیرعامل تنها برای پوشش بخش دفاعی نیست بلکه برای زیرساخت های کشور و مردم ضروری است، عنوان کرد: پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب پذیری و ایجاد امنیت در برابر تهدیدات است و با توجه به اینکه ما در معرض تهدیدات بسیاری قرار داریم باید این مقوله را جدی بگیریم.

وی ادامه داد: مهمترین بخش در این رابطه تقویت نقش باور در فرهنگ سازی پدافند غیرعامل است که باید کار بیشتری روی آن انجام شود تا مردم را نسبت به این موضوع حساس کنیم.

استاندار هرمزگان افزود: فرهنگ یک نوع دفاع است و اگر در این زمینه باور ایجاد نکنیم موفق نخواهیم بود و باید با تبلیغات اهمیت پدافند غیرعامل را در ذهن مردم به باور تبدیل کنیم.

جادری با بیان اینکه در پدافند غیرعامل باید برای مقابله با تهدیدات فکر و برنامه داشته باشیم، اظهار داشت: باید از همه ظرفیت ها در مقابله با تهدیدات استفاده کنیم و همچنین طرح های به روز در این زمینه داشته باشیم.

وی با اشاره به اهمیت دفاع سایبری، تصریح کرد: امروز دولت ها و تاسیسات بسیاری مورد تهدید و در معرض آسیب سایبری قرار دارند و ایران نیز جزء شش کشور قدرتمند سایبری در دنیاست که باید قدرت دفاعی خود در این زمینه را نیز ارتقا دهیم چون کشور ما دشمنان بسیاری دارد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان تجهیز آزمایشگاه مرجع دامپزشکی در هرمزگان با اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان را از بهترین اقدامات در استان دانست و بیان داشت: در زمینه حملات میکروبی نیز مورد تهدید هستیم و نباید اجازه دهیم مواد غذایی مسموم وارد کشور شود و بر این اساس تجهیز آزمایشگاه مرجع دامپزشکی در هرمزگان اقدام مناسبی بوده است و همچنین تجهیز آزمایشگاه پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

جادری خواستار جانمایی زمین برای احداث ساختمان اداره کل پدافند غیرعامل در استان هرمزگان شد و گفت: این مکان می تواند به مرکزی مهم در زمینه پدافند غیرعامل تبدیل شود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: