کد خبر: ۲۱۲۴۱
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۲
مشاور وزیر نیرو گفت: برای تامین آب شرب تابستان در استان‌های اصفهان، یزد، کرمان، خراسان جنوبی و چهارمحال و بختیاری نگرانی وجود دارد.
محمد حاج رسولی ها با اشاره به اینکه برای تأمین آب شرب در کشور ۵۰ درصد از آب سطحی و ۵۰ درصد از آب زیرزمینی استفاده می شود، گفت: تأمین آب شرب دو بخش دارد یکی تأمین و دیگری توزیع آب است که گاهی آب تأمین می شود اما خطوط انتقال آب مشکلاتی دارد که موجب اختلال در انتقال آب می شود.

مشاور وزیر نیرو با تاکید بر اینکه برنامه ریزی مدیریت منابع آب شرب ۲ ساله است، اظهارداشت: برنامه ریزی مدیریت آب شرب دو ساله است و برای تأمین آب شرب تابستان دو سال آینده برنامه ریزی می شود. 

وی تصریح کرد: خطوط انتقال ظرفیت محدود دارد و در برخی خطوط در فصل سرما یک دوم ظرفیت مورد نیاز است اما در تابستان تمام ظرفیت پاسخگوی نیاز هم نیست.

حاج رسولی ها درباره تأمین آب در تابستان امسال گفت: در حوزه مرکزی در استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری برای تأمین آب نگرانی هایی وجود دارد. در کرمان نیز چون هنوز سدهای بزرگ برای تأمین آب به بهره برداری نرسیده، دغدغه تأمین آب شرب داریم و بیشتر به آب زیرزمینی متکی هستیم.

این مقام مسئول در وزارت نیرو اضافه کرد: استان خراسان جنوبی هم هیچ منبع آب سطحی برای تأمین آب شرب ندارد که این هم یکی از دغدغه های تأمین آب شرب در تابستان امسال است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: