کد خبر: ۲۱۲۱۳
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۱
براساس آخرین اطلاعات و اخطار صادر شده در مرکز پیش بینی هواشناسی کشور،‌ شدت بارش‌ها برای امروز در غرب، ‌جنوب غربی و دامنه‌های زاگرس پیش بینی می‌شود. معصومه احمدی از افزایش شدت بارش ها در ساعات آینده امروز خبر داد.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: براساس آخرین اطلاعات و اخطار صادر شده در مرکز پیش بینی هواشناسی کشور،‌ شدت بارش‌ها برای امروز در غرب، ‌جنوب غربی و دامنه‌های زاگرس پیش بینی می‌شود. معصومه احمدی از افزایش شدت بارش ها در ساعات آینده امروز خبر داد.

وی در این باره گفت:‌ با نفوذ سامانه بارشی فعال،‌ شاهد افزایش شدت بارندگی‌ها در سراسر کشور هستیم. 

وی افزود:‌ بارندگی‌ها در کل نیمه غربی،‌ بخش‌هایی از مرکز،‌ دامنه‌هایی از زاگرس،‌ دامنه‌های جنوبی البرز،‌ شرق و شمال شرق کشور ادامه دارد. 

احمدی ادامه داد:‌ براساس آخرین اطلاعات و اخطار صادر شده در مرکز پیش بینی هواشناسی کشور،‌ شدت بارش‌ها برای امروز در غرب، ‌جنوب غربی و دامنه‌های زاگرس پیش بینی می‌شود. 

وی تصریح کرد: ‌شدت بارش‌ها به حدی است که باز هم آبگرفتگی معابر عمومی، ‌طغیان و بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلاب به ویژه در غرب، جنوب غربی و حوزه آبریز کارون، دز و سیمره پیش بینی می‌شود. 

احمدی همچنین درباره آخرین پیش بینی‌ها برای فعالیت سامانه بارشی کشور در ساعات آینده گفت:‌ انتظار داریم از فعالیت این سامانه بارشی برای روز جمعه به تدریج کاسته شود و برای روز شنبه و یکشنبه نیز عمده فعالیت این سامانه بارشی را در نیمه شمالی و به وی‍ژه شمال و شمال شرق کشور خواهیم داشت. 

کارشناس هواشناسی با بیان اینکه در بخش‌هایی از جنوب شرق کشور به جز سیستان و بلوچستان بارندگی پیش بینی نمی شود، افزود:‌ پدیده قابل ذکر در نیمه شرقی و بخش‌هایی از جنوب شرق،‌ افزایش وزش باد و در برخی نقاط گرد و خاک است. 

وی تصریح کرد:‌ آب‌های جنوبی کشور را مواج و متلاطم پیش بینی می کنیم،‌ خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان هم مواج خواهد بود. 

احمدی درباره آخرین تحولات آب و هوای تهران،‌گفت:‌ برای پایتخت آسمانی ابری همراه با بارش باران همراه رعد و برق، وزش باد و رگبار پیش بینی می‌شود که در گرم‌ترین دما به 19 درجه خواهد رسید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: